Sosyal Media
sengul

Yapay Zeka Destekli Akıllı Sözlük Xiaomi Mi AI Translator Tanıtıldı

Çinli teknoloji firması Xiaomi kısa bir süre önce görücüye çıkarılan Mi Band 4 akıllı bilekliği ile beraber, yapay zekâ destekli elektronik sözlüğünü de Mi Ecosystem markası adı altında tanıttı.

Yapay zekâ desteğine sahip Xiaomi Mi AI Translator, içinde ön yüklü olarak bulunan Oxford ve Collins sözlüklerinin yanısıra ekstra olarak tam üç farklı Çince sözlüğe de sahip. Eş zamanlı çeviri yapabilmesinin dışında sesli geri bildirim özelliğiyle kelimelerin doğru telaffuzlarını da duyabildiğimiz cihaz aynı zamanda çevrimdışı olarak Çince, İngilizce, Japonca, Korece ve Almanca dillerinde tercüme yapabiliyor.


Xiaomi'nin yeni sözlüğü tam 224 ülkeyi ve bölgeyi kapsayan bir alanda kullanılan 34 farklı dil arasında gerçek zamanlı tercüme yapabiliyor. Akıllı cihazın 4G desteğine ve sim kart girişine sahip bir versiyonu daha bulunduğunu da belirtelim. Aynı zamanda WiFi hot spot olarak da kullanılabilen Xiaomi Mi AI Translator'ın üzerinde bulunan 5 MP çözünürlüğündeki ana kamera 5 cm’ye kadar makro fotoğraf desteği de sunuyor.

Üzerinde 4 inç boyutunda ve 16:9 görüntü oranı benimsenen bir ekran bulunan akıllı sözlük gücünü 2.0 GHz hıza ulaşabilen çoklu-çekirdekli işlemcisinden ve 2 GB/3 GB kapasitelerindeki RAM belleklerinden alıyor. Xiaomi Mi AI Translator'ın 16 GB ve 64 GB olmak üzere iki farklı dahili depolama alanı seçeneği ile satışa sunulacağını da belirtelim.112.8x64x14.4 mm boyutlarına sahip olan akıllı sözlüğün üzerinde tam 25 gün bekleme süresi vaat eden 2200mAh kapasitesinde bir batarya tercih edilmiş.

Yakın mesafe fotoğraf çekimleri için 5 cm’ye kadar Makro desteği sunan 5MP çözüm önündeki ana kamera f/2.2 diyafram açıklığına sahip. Siyah ve beyaz olmak üzere 2 farklı renk seçeneği bulunan akıllı sözlüğün başlangıç fiyatı ise 73 dolar olarak belirlenmiş. Çin'de satışına başlanan akıllı sözlüğün ülkemize ne zaman geleceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor.Yorum yap

*