Sosyal Media
sefa

Yeni iPhone’lar İçin En İyi Uygulamalar - 1

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hatırı sayılır sayıda iPhone kullanıcısı bulunuyor. Yeni modeller her ne kadar hak ettiğinden çok daha pahalı olsa da kalite ve performans konusunda oldukça başarılılar. Ancak sistem uygulamalarının hepsi hakkında aynı yorumu yapamayacağız maalesef.

Tam da bu sebeple akıllı telefonunuza gömülü olarak gelen sistem uygulamaları yetersiz kaldığında başvurabileceğiniz birbirinden faydalı uygulamaları sizler için listeledik.


MICROSOFT OUTLOOK


Kısaca bahsedecek olursak iPhone ile birlikte gelen sözde mail uygulaması, özellikle Gmail hesabı kullananlar için ciddi anlamda kötü ve kullanışlı olmayan bir uygulama. Onun yerine Microsoft’un Outlook uygulaması yüklemeniz size hızlı, stabil çalışan ve oldukça temiz arayüzü bulunan bir mail uygulaması olarak geri dönecektir.

MICROSOFT OUTLOOK link


GOOGLE PHOTOS


Apple’ın ücretli ve hepimizin hatırladığı üzere oldukça güvenilir iCloud servisini kullanmanızda tabii ki bir sakınca yok. Ancak sizde hızlı, güvenilir ve de en önemlisi ücretsiz bir alternatif kullanmak isterseniz işte burada devreye Google Photos uygulaması giriyor. Yine bütün fotoğraflarınızı aynı iCloud’da olduğu gibi depolayabiliyorsunuz fakat kaliteden biraz ödün vermeniz gerekiyor aksi taktirde ödeme yapmanız şart maalesef. Eğer nispeten daha düşük kalitede fotoğraflar kullanmak konusunda bir sıkıntınız yoksa ücretsiz bir alternatif olarak Google Photos tam da size göre. Üstelik yeni eklenen etiket özelliği sayesinde aradığınız fotoğrafları bulmak oldukça kolay bir hale getirilmiş.

GOOGLE PHOTOS link


GOOGLE MAPS


Eğer kaybolmaktan keyif almıyorsanız acilen Google Maps uygulamasını yüklemenizde fayda var. Apple’ın haritalar uygulaması neredeyse ilk çıktığı günkü kadar kötü durumda ve bu durumu değiştirmek mümkün olduğu gibi aynı zamanda sizin elinizde.

GOOGLE MAPS link


DARK SKY


Kimse gelecekte neler olacağını kesin olarak bilemez, hele ki ne kadar akıllı olursa olsun telefonunuzda bilemez. Ancak Dark Sky uygulaması bu konudaki en yakın tahminleri yaparak şok etkisi yaratabilir. Dark Sky falcı değil tabi, sadece bir hava durumu uygulaması ama dakikalar sonrasına tahmin yapabilen oldukça kullanışlı bir uygulama.

DARK SKY link


1 PASSWORS / LASTPASS


Artık tüm hayatımızı telefonlarımızda taşıyoruz ve şifre güvenliği hemen hemen herkesin dikkat ettiği ve etmesi gereken durumlardan birisi. Özellikle akıllı telefonlar, internet ve internet bankacılığı bu kadar hayatımızın içindeyken. Şifre yönetimini kolaylaştıran ve hatta size daha güçlü şifreler üretmeniz için yardımcı olacak bu uygulama ile daha güvende hissedeceğiniz kesin.

1 PASSWORS / LASTPASS link


IA WRITER


Eğer not almak ve yazı yazmak günlük hayatınızın bir parçası ise yapay zekâ destekli IA Writer uygulaması tam size göre. Minimal arayüzü ve pratik kullanımı ile aklınıza gelen fikirleri anında not almanıza yarayan uygulama bilgisayarınızla kolay bir şekilde senkronize olarak fikirlerinizi geliştirmeye devam etmenize de olanak sağlıyor.

IA WRITER link


POCKET


İnternette okunacak bir sürü kaliteli içerik var ama maalesef hepsini okumaya zaman yok. Pocket uygulamasıyla görüp beğendiğiniz içerikleri kaydederek daha sonra vaktiniz olduğunda okumanız mümkün hale geliyor.

POCKET link


FANTASTICAL


Apple’ın orijinal takvim uygulaması gayet başarılı ama Fantastical çok daha iyi. Basit bir kaydırma hareketiyle tüm toplantı ve hatırlatıcı kayıtlarınızı görmeniz mümkün. Uygulamanın akıllıca hazırlanmış algoritması sayesinde yeni etkinliklerinize lokasyon ya da tarih eklemek oldukça çok kolay. Herkesin için gerekli bir uygulama diyemeyiz ama takviminiz ortalama bir insandan daha yoğun ise en azından bir göz atmanızda fayda var.

FANTASTICAL linkYorum yap

*