Sosyal Media
yunus

Yeni iPhone SE'nin Benchmark Skoru Ortaya Çıktı

Apple'ın geçtiğimiz gün tanıtımını yaptığı yeni nesil iPhone SE modeli bechmarkta ortaya çıktı. Performansı merak edilen 2020 model iPhone SE'nin etkileyici sonuçları paylaşıldı.

Yeni iPhone SE, benchmark sonuçlarına göre birçok Android amiral gemisi telefonu çeşitli CPU ve GPU performans karşılaştırmalarında geçmeyi başardı. iPhone SE'deki ekran çözünürlüğü, diğer amiral gemisi iPhone 11 modellerine göre daha düşük olduğundan iPhone SE’nin yoğun GPU benchmark sonuçlarında daha iyi performans gösterdiği ortaya çıktı.

Apple'ın A13 Biyonik işlemcisinden güç alan 2020 model iPhone SE, küçük bir paket içerisinde etkin güç olarak nitelendiriliyor. 


iPhone SE, iPhone 11 modellerine göre daha düşük fiyata ve daha küçük boyutlara sahip olmasına rağmen, iPhone 11'ler ile aynı çalışma hızlaına ve aynı çekirdek sayısına sahip. A13 Bionic SoC işlemcis, 2,66 GHz ve 8 MB L2’de 2 kat güçlü performans, 1.73 GHz ve 4MB L2’de ise 4 kat verimlilik sunuyor.

Samsung, Huawei, ASUS, Sony, LG, Google ve OnePlus’ın amiral gemileriyle karşılaştırılan iPhone SE, performans olarak listede birinci oldu. Samsung'un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S20 Ultra'dan da iki kat daha hızlı olduğunu kanıtladı. Ayrıca iPhone SE, yapılan testler sonucunda iPhone 11 modellerinin de önünde yer aldı. 
Yorum yap

*