Sosyal Media
sengul

YouTube Music Arayüzü Yenilendi

YouTube, kısa süre önce müzik uygulaması YouTube Music’te ufak değişikliler yapacağını söylemişti. YouTube, bugün itibariyle verdiği sözü tuttu ve uygulamanın arayüzünde ufak değişiklileri kullanıma sundu. Böylece YouTube Music’te belirli sanatçıları veya parçaları bulmak çok daha kolay hale geldi.

Önceden YouTube Music kütüphanesine gittiğinizde size son öğeleri içeren bir kaydırma çubuğu ve ardından indirmeler, oynatma listeleri vb. kısayollar sunuluyordu. Şarkılar ve sanatçılar (muhtemelen çoğu zaman istediğiniz şeyler) en altta kalıyordu. Ayrıca bir albüm veya şarkı eklemek için mutlaka ilgili sanatçıyı eklemeniz gerekiyordu. Ancak bugünden itibaren bu özellikler değişti.


Yeni kullanıcı arayüzüyle kitaplığınıza şarkı veya albüm eklediğinizde sanatçıyı da sanatçı listenize ekleyecek. Yani artık sanatçıya da abone olmak için ekstra başka bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Bunla birlikte albüm eklediğinizde şarkıların tümü şarkı listenizde görünecek.

Şimdilik birkaç bölgedeki kullanıcılar için yayınlanan güncellemenin kısa süre sonra tüm kullanıcılara gönderilmesi bekleniyor.

 

 Yorum yap

*