Sosyal Media
sefa

YouTube Müzik Yenilendi! Tüm Mikslerinizi Görebileceksiniz

Önerilen müzikler formatı, artık neredeyse tüm müzik uygulamaları tarafından kullanılan bir özellik haline geldi. Önerilen müzikler, uygulama içerisinde ki deneyimi artırırken, kişilerin uygulama ile etkileşimini de en üst seviyeye çıkartıyor. YouTube Müzik uygulaması önerdiği miksleri kişinin müzik dinleme tarzına göre hazırlıyor. Uygulama içerisinde bulunan yapay zeka destekli algoritmalar kullanıcın dinlediği sanatçı ve müzikleri takip ederek, o müziklere en yakın ve o tarzda ki diğer müzikleri kullanıcıya miks olarak öneriyor.

Google, YouTube Müzik uygulamasının popülerleşmesinin ardından arayüzü yenileme kararı aldı. Önceki sürümde ana ekranda miksleri indirdiğinizde, mikslerden oluşan bir seçimin olduğu akış görülüyordu. Bu derlemeler, supermix, tekrar dinlenenler, discover miks, önerilen miksler ve beğenilen miksler gibi listelerden oluşuyor.

Artık Yeni Sürüm YouTube Müzik’te Tüm Miksler Görüntülenecek!

YouTube Müzik uygulamasında artık dinleyebilecğeiniz birden fazla miks çeşiti olacak. Spotify müzik uygulamasında alışık olduğumuz önerilen müzik listeleri artık YouTube Müzik uygulamasında da mevcut olacak. Spotify uygulamasında olduğu gibi sürekli dinlediğiniz müzikleri listeler şeklinde görebileceksiniz. Bunun yanı sıra beğenebileceğiniz müzik türleri de miksler arasında yer alacak.

Müziklerin yanı sıra, dinlenilen müziklerin sanatçıları yine platform tarafından kaydedilecek. Kaydedilen sanatçılara göre, sanatçılara ortak diğer sanatçılarda önerilenler arasında yer alacak. Özellikle bu sanatçıların müzikleri arasında sizin tarzınıza uygun olan şarkıları önerilen mikslerde bulunabilecek.

YouTube Müzik Yenilendi! Tüm Mikslerinizi Görebileceksiniz

Miksleri kullanmaya başladığınız algoritma çok daha doğru bir şekilde çalışacak. En doğru müzik önerilerini bu sayede görüntüleyebileceksiniz. YouTube Müzik uygulaması, diğer müzik uygulamalarında olan ses ayarları ve ekolayzır gibi ayarları barındırmıyor. Uygulama diğer müzik uygulamalarına göre daha yeni olduğundan dolayı bu gibi özelliklerin şu anda yapım aşamasında olduğunu söyleyebilirim.

YouTube Müzik uygulaması, Google şirketi tarafından en çok ele alınan bir uygulama haline geldi. Bu gibi yeni özellikleri getirerek hem uygulama içi deneyim hem de kullanım kolaylığı en iyi şekilde sağlanacak. Özellikle ses ayarları ve ekolayzır gibi özelliklerin kısa zamanda uygulama içerisine ekleneceğini söyleyebilirim. Son olarak bu miks özelliğine sahip değilseniz uygulamayı güncellemenizi öneririm. Uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol etmek için Play Store’a giderek uygulamanın sürümünü kontrol edebilirsiniz.


Yorum yap

*