Sosyal Media
sengul

YouTube Videolarına Yapılan Yorumların Yeri Değişiyor

YouTube'un mobil uygulamasında yayınlanan videolara yapılan yorumlar, şimdiye kadar önerilen videoların altında yer alıyordu. Yani yapılan yorumları okumak için önerilen videonun sonuna gelmek gerekiyor. Bu durum yorum okumak isteyenlere hem zahmet veriyor hem de kişilerin fazla zamanını alıyordu. Bu konuda çok fazla eleştiriye maruz kalan YouTube, konu ile ilgili çalışma başlattığını ve yeni arayüz değişikliği yapacağını açıklamıştı.

Mobil uygulamalar için arayüz çalışmasını tamamlayan YouTube, yeni güncellemeyi yayınladı. Böylece kullanıcıların sürekli şikayet ettiği yorumlar ile ilgili düzenlemede yapılmış oldu. Artık YouTube mobil uygulamsında videoya yapılan yorumlar, video açıklamasının hemen altında yer alacak. Özellik hem iOS hem de Android platform için yayınladı.

Yeni arayüz değişikliği ile video yorumlarının sıralanma yönteminde de değişiklikliği gidildi. Artık yapılan yorumlar etkileşime göre otomatik olarak sıralanacak. Ayruca video yayınlayan kişi tarafından sabitlenen yorumlar da yorumların başında görülmeyecek.


Son olarak yeni arayüz güncellemesi, sıradaki oynatılacak videonun küçük resmi büyültüdü ve video başlığının tam olarak görülebileceği yere konumlandırıldı.
Yorum yap

*