Sosyal Media
sengul

Yüksek Performans ve Uygun Fiyat Bir Arada: Asus X415MA-BV373

Fiyat performans ürünü satın almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu yazımızda, Asus X415MA-BV373 modelini incelememiz tesadüf değil, çünkü bu bilgisayar tam bir fiyat performans ürünü. Uygun fiyatı sizi yanıltmasın çünkü bu modelde yenilikçi tasarım özelliklerini görmek mümkün.

Asus X415MA-BV373 Neden Tercih Edilmeli?

Giriş ve orta segment seviyesindeki bu cihaza üretici markanın güveni tam ve haksız da sayılmaz. Çünkü model fiyat performans ürünü arayan kullanıcılar tarafından yoğun rağbet görüyor. Bilgisayarla basit işlerini halletmek isteyen, derslerini bilgisayar üzerinden takip etmek isteyen ve bütçesini çok fazla zorlamak istemeyen kullanıcılar için ideal seçim.

İnternette gezinmek, video izlemek, ders takip etmek, not tutmak vb. diğer basit işler için bilgisayar satın almayı düşünüyorsanız, Asus X415MA-BV373 tam da size göre.

Asus X415MA-BV373

Tasarım Özellikleri

19 mm kasa kalınlığı ve 1.6 kg ağırlığı ile modern cihazlar arasına girmeyi başarıyor. Ağırlık konusunda, neredeyse üst segment bilgisayarlar ile yarışabilecek model kolay taşıma sunar. Hareketliliğe ayak uyduran hafif bir bilgisayardır.

NanoEdge ince çerçeveli ekran, modern bir cihaz algısını kullanıcılara hissettiriyor. %83 ekran kasa oranı ile daha küçük kasada daha fazla ekran alanı sağlanıyor. Işıklı ve rahat yazım deneyimi için geniş tuş aralıkları sunan bir klavyeye sahiptir. Yazı yazma deneyimi daha konforlu ve daha güzel. Sorunsuz touchpad deneyimi sunan dizüstü bilgisayarla her yere mouse taşımanıza gerek yok. Mouse olmadan web siteleri arasında kolayca gezinebilir, sekmelere ve dosyalara tıklayabilirsiniz.

Dizi, film veya video izlerken pahalı bilgisayarlar kadar memnun etmeyebilir. Fakat kullanırken de rahatsız etmeyecek bir ekrandan bahsedilebilir. 15.6” büyüklüğünde LED ekrana sahiptir. İnce çerçeve ve kasa oranı az olması da ekran deneyimini güzelleştiriyor. HD panel, parlama ve yansımalardan kaynaklanan rahatsız edici unsurları önlemek için parlama önleyici kaplamaya sahiptir.

Kasa yüzeyinde gömülü “SonicMaster” logosu, Nvidia ve Intel etiketlerini görmek mümkün. Sol tarafta 65 W gücündeki şarj yeri bulunuyor. %60 şarja 49 dakikada ulaşan bilgisayar, tam şarja da iki saat içerisinde ulaşıyor. Ardından 10 saate kadar prize takılı olmadan kullanabilirsiniz. Tabii, bu 10 saatlik süre sizin kullanım koşullarınıza bağlı olarak değişebilir. Ekran parlaklığı, sekme sayısı, kullanılan yazılım ve diğer faktörler şarj süresini değiştirebilir.

Asus X415MA-BV373

Fan çıkışı, HDMI, USB ve USB-C 3.2 çıkışları bulunuyor. Type-C girişinin olması oldukça önemli çünkü type-C girişi olmayan bir bilgisayar cihaz kullanımını kısıtlar. Örneğin, iPhone 12 kullanıyorsunuz fakat bilgisayarınızda Type-C girişi yok, bu durumda telefon ve bilgisayar arasında bağlantı kurmak için çeviri kullanmanız gerekir. Fakat yenilikçi tasarım Asus X415MA-BV373 çeviriciye gerek olmadan farklı cihazlarla bağlantı kurabilir. Kasanın sağ tarafında microSD hafıza kartı ve iki adet USB 2.0 bulunur. Bu sayede dosyalarını başka bir ortama aktarabilirsiniz.

Ne Kadar Güçlü?

Günlük kullanımlarda sorunsuz kullanım sağlar. HD ekran, bu modelde avantaj sağlıyor. Çünkü bilgisayar görüntü kalitesini arttırmak için işlemci ve grafik kartı bileşenlerini daha fazla çalıştırmaz.

Intel i5 işlemci, 8 GB RAM ve Nvidia MX 160 grafik birimi görülüyor. 256 GB depolama birimi bilgisayar hızını arttırıyor. Filmler, müzik kitaplıkları ve fotoğraf albümleri gibi büyük dosyaları depolamak için kullanın. Intel Celeron işlemci bilgisayardaki işlerini işlerinizi hızlı ve verimli bir şekilde yapmanıza yardımcı olur. Bağlantı özelliklerinde bluetooth 4.1 ve Wi-Fi 5 yenilikçi teknolojiler bulunuyor.

Fiyatlar kuruna bağlı olarak değişse de piyasadaki en uygun fiyatları sizlere sunan incehesap.com’dan satın alabilirsiniz.


Yorum yap

*