Sosyal Media
yunus

Zoom’da Arka Plan Nasıl Yapılır

Pandemi nedeniyle hem dünyada hem de ülkemizde milyonlarca insan evlerine kapanmak zorunda kaldı. Salgın sürecinde evden çalışmak zorunda olan insanlar, işlerini online ortamda bazı uygulamalar kullanarak yürütmeye devam ediyor. Zoom’da kullanılan bu uygulamalardan biri.

Zoom uygulamasının en eğlenceli özelliklerinden bir tanesi de kullanıcılarına arka plan değişikliği yapma imkanı sunması. Bu sayede kullanıcılar, dağınık hâldeki evlerini veya yatak odalarını kimselere göstermeden görüşmelere bir plajdan, dağın başından ya da yayladan katılıyormuş görünümü verebiliyor. Biz de bu yazımızda Zoom’da arka planın nasıl değiştirileceğini sizlerle paylaşıyoruz.

Masaüstü Uygulamasında Zoom Arka Planı Nasıl Değiştirilir

1- Mac veya Windows için Zoom uygulamasını indirin.

2- Uygulamayı açın ve kullanıcı girişi yapın.

3- Profil resminize tıklayın ve daha sonra Settings seçeneğine tıklayın.

4- Soldaki menü çubuğunda bulunan Virtual Background seçeneğine tıklayın. Eğer bu seçeneği görmüyorsanız, Zoom web sitesi üzerinden kullanıcı girişi yapın, Settings’e girin ve Virtual Background seçeneğini açın.

5- Virtual Background bölümü içinde Zoom’un sunduğu ön yüklü görüntülerden bir tanesini seçin ya da kendi resminizi veya videonuzu yükleyin.

6- Eğer yeşil perde kurulumunuz varsa, bununla ilgili “I have a green screen” seçeneğini seçebilirsiniz. Bu sayede görüntü kalitesi daha da artacaktır.

7- Kendi fotoğrafınızı veya videonuzu eklemek için, ekrandaki + simgesine tıklayın ve bilgisayarınızdan dosyayı yükleyin.


Mobil Uygulamada Zoom Arka Plan Değişikliği Nasıl Yapılır?

1- Zoom mobil uygulamasını App Store veya Google Play’den indirin.

2- Uygulamayı açın, kullanıcı girişi yapın ve bir görüşmeye katılın.

3- Sağ alttaki üç noktaya tıklatın ve menüyü açın.

4- Virtual Background’a tıklatın.

5- Zoom’un ön yüklü görüntülerinden bir tanesini seçin ya da kendi görüntünüzü yükleyin

 Yorum yap

*