Creative dijital eğlence ürünleri, bilgisayar ve İnternet ürünleri konusunda dünya çapında liderdir. Creative, Singapur'da 1981 yılında multimedyanın kişilerin bilgisayarlarıyla etkileşme yollarında devrim olusturacağı vizyonu ile kurulmuştur.  Sound Blaster ve multimedya devrimini başlatmakla ünlenen Creative şu anda çok beğenilen dijital çalarları ile bilgisayar platformunda dijital eğlence konusunda liderdir. Creative'in yenilikçi donatımı, tescilli teknolojisi, uygulamaları ve hizmetleri İnternet üzerinde etki oluşturarak tüketicilerin yüksek kaliteli dijital eğlenceye istedikleri her yerde her zaman ulaşabilmelerini sağlamaktadır.

Olağanüstü başarılı Sound Blaster ses kartları ve 1989 yılında PC ses sistemleri için de facto standartını yerleştirmesi ile, Creative yaratıcı ses teknolojisini, geniş kullanıcı tabanını ve yüksek marka ismini Kişisel Dijital Eğlence (PDE) pazarında kullanarak insanların hayat stilini daha heyecanlı hale getirmiştir. Bugün, Creative PDE kısmında ve ses sistemlerinde yenilikçi ürünleri, PC kullanıcılarına sunduğu komple çözümler, donanımları sayesinde ki yüksek kalite dijital eğlenceleri, yazılım uygulamaları ve servisleri ile dünya çapında liderdir. Biçim ve fonksiyonu en mükemmel şekilde dengeleyerek, Creative her ürününü gözler ve kulaklar için duyumsal ziyafete dönüştürür. Creative kişisel bilgisayarların gücünü MP3 çalarlar, portatif medya merkezleri, multimedia hoparlörler, kulaklıklar, dijital ve web kameraları, PC çevreselleri, grafik çözümleri, devrimci müzik klavyeleri, ve video & iletişim ürünlerinden oluşan interaktif PDE ürünleri ile daha da genişletmiştir.

Creative çözümlerini müşteri ve sistem entegrasyoncularına, dünya çapındaki geleneksel pazarlama kanalları, Orjinal Parça Üreticileri (OEM) ve internet aracılığıyla pazarlamaktadır. Creative yaratıcı ürünleri yıllardır sayısız uluslararası ödül ve övgü kazanmıştır. En yeni ve dikkate değer ödüllerden biri olan “Best of CES” ödülünü dört yıl üstüste kazanmıştır, 2003 (Prodikeys), 2004 (ZEN Portatif Medya Merkezi), 2005 (ZEN MicroPhoto MP3 çalar) ve 2006 (ZEN Vision:M MP3 çalar). Creative ZEN Micro ayrıca Ziff Davis Medya “En iyi Dijital yaşam 2004” ödülünü de kazanmıştır. Creative Olağan üstü Gerçeklik (X-Fi) ses platformu ile ses standartlarını geliştirmiştir. Yaratıcı teknolojisi sayesinde geniş bir endüstriyel çevrede tanınmış ve MP3 müziklerde göze çarpan ses kalitesi ile Popüler Bilim tarafından 2006 “ Ev Eğlencesinde En İyi Yenilik” ödülü almıştır.

Creative dünya çapında ki en iyi endüstriyel teknoloji firmaları ve geliştiricileri ile yaptığı ortaklıkları ürün buluşlarında ve araştırma & geliştirmelerinde ki gücünü arttırarak bu konuda ki liderliğini geliştirmiştir. Creative ayrıca değişik ABD-merkezli firmalara stratejik yatırımlar yapmıştır. Yıllar içinde, ABD-merkezli Ensoniq, E-MU® Systems, Cambridge Soundworks, Ectiva Inc. (önceden NetMedia grup OPTi), ShareVision® Technology, Digicom Systems, Silicon Engineering Inc. ve 3Dlabs'I bünyesine katmıştır. Creative ayrıca ABD-merkezli Nasdaq-listeli MP3 çalar üreticileri için çip üreticisi Sigmatel'in hissedarıdır. Daha da ileri giderek, Creative'in misyonu PDE'deki lider pozisyonunu, yenilikçi teknoloji, geniş bant ve teknik açıdan ilerici müşteriler ve eğlence severler için leading-edge tasarımlarını kullanarak daha da genişletmek. Kullanıcıya dost arayüz, birden çok özellik ve çok iyi endüstriyel dizayn gibi konulara daha da odaklanarak, Creative markası yaşam stiline uygun kişisel dijital eğlence ile eş anlamlı olmuştur.

Temmuz 1994'de Creative Teknoloji Singapur Borsası ana tahtasında liste sahibi olmuştur. Creative dünya çapında ki şirket genel merkezi Singapur'dadır. ABD (Milpitas, Kaliforniya), Avrupa (Dublin, İrlanda) ve Asya (Singapur) da ise bölgesel üstleri blunmaktadır.