Sosyal Media
yunus

2019 Yılının En İyi Ücretsiz iPhone Uygulamaları

Yeni bir iPhone almış ya da hali hazırda kullandığınız iPhone içerisindeki uygulamalarınızı tazelemek istiyor olabilirsiniz. Ancak bildiğiniz üzere Apple'ın uygulama mağazasında milyonlarca uygulama bulunuyor ve bu uygulamaların arasından her kategoriye ait en iyi uygulamayı seçmek çok da kolay bir iş değil.

Tam da bu sebeple e-mail, tarayıcı, takvim gibi alanlarda en başarılı bulduğumuz uygulamaları sizler için derledik. Üstelik tüm uygulamaları nispeten eski sayılabilecek iPhone modelleri dahil tüm iPhone'lara indirebilirsiniz.

 

En İyi Mail Uygulaması: Gmail/Outlook

Her ne kadar Apple'ın kendine ait bir mail uygulaması mevcut olsa da birkaç eksiği de yok değil. Yoğun bir şekilde mail alan kullanıcıların 3.parti uygulamalara yönelmesi pek de şaşırtıcı olmuyor. Gmail uygulaması günümüzün en çok kullanılan mail uygulamalarından birisi ve aynı zamanda da en iyilerinden. Gmail uygulaması yollanan mesajı geri alabilme, e-mail hesabınızı organize edebilme ve birden fazla mail hesabı arasında değişim yapabilme gibi birçok ekstra özelliğe sahip.


Outlook uygulaması ise iPhone kullanıcılarına daha farklı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Size bir mail yollandığında aynı mesaj alır gibi bildirim alıyorsunuz. Uygulama entegre takvim ve zaman ayarlı gönderi gibi özelliklere de sahip.

Her iki uygulamayı da App Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

En İyi Tarayıcı Uygulaması: Google Chrome

Eğer iPhone'un entegre tarayıcısı Safari ‘den memnun değilseniz ve alternatif bir tarayıcı arıyorsanız, bize göre Google Chrome ilk tercihiniz olmalı. Gmail hesabınızla senkronize olabilen tarayıcı kullandığınız her cihaz üzerinden arama geçmişinize, sistemde kayıtlı şifrelerinize ve hatta yer imlerinize kadar ulaşabilmenize olanak sağlıyor.

 

En İyi Takvim Uygulaması: Google Takvim

Eğer Gmail uzantılı bir mail hesabınız varsa Google uygulamalarını kullanmak her zaman büyük bir avantaj sağlıyor. Dolayısıyla konu takvim olduğunda karşımıza çıkan en iyi uygulama da Google Takvim uygulaması oldu. Gmail hesabınızla birlikte hatırlatıcı oluşturma, etkinlik organize etme ve hatta yaklaşan etkinlikleri haber verme gibi özellikleri oldukça rahat bir şekilde kullanmanıza olanak sağlayan Google Takvim aynı zamanda tüm platformlar ve servislerle de senkronize olabiliyor.

 

En iyi Hava Durumu Uygulaması: AccuWeather

Eğer bulunduğunuz bölgenin hava durumunu dakika dakika kontrol edebilmek gibi bir arzunuz varsa ya da yağmur başlamadan hemen önce bir bildirim alıp ona göre hazırlık yapabilmek istiyorsanız AccuWeather tam size göre. Piyasada bulunan en güvenilir ve en doğru tahminlerin verildiği hava durumu uygulaması olan AccuWeather'a app store üzerinden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

 

En İyi Navigasyon Uygulaması: Google Haritalar

Apple fanatiklerinin bile kolayca kabul edeceği üzere Apple'ın entegre haritalar uygulaması ne navigasyon ne de trafik durumunu gösterme konusunda Google haritalar kadar iyi değil. Google haritalar oldukça güvenilir ve varış süresi tahmini, trafik durumu güncellemesi, yakındaki lokasyonlar gibi verileri neredeyse gerçek zamanlı olarak sunuyor. Hem iPhone hem de iPad üzerinde sorunsuz olarak çalışabilen uygulamaya app store üzerinden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

 

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması: Snapseed

Snapseed, fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında arayüzü bakımından en kullanıcı dostu, özellikleri açısından ise en zengin olanlardan biri. Uygulama, düzenleyeceğiniz fotoğrafa hemen hemen her yönden yaklaşmanıza olanak sağlıyor. Eğer sadece hızlı düzenleme araçlarına ve filtrelere ihtiyacınız varsa Snapseed bu konuda iyi bir seçenek. Eğer RAW düzenleme, beyaz dengesi ya da eğriler yoluyla düzenleme gibi profesyonel seviyede düzenleme araçlarına ihtiyacınız varsa, yine Snapseed bu konuda iyi bir seçenek. İşin en güzel tarafı da tüm bu özelliklere ücretsiz bir şekilde ulaşabiliyorsunuz uygulama içinde herhangi bir satın alma yapmanıza gerek yok.

 

En İyi Video Düzenleme Uygulaması: Quik

Quik, GoPro kullanıcılarına yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış ancak aynı zamanda da ücretsiz olarak indirip tüm platformlarda kullanabileceğiniz harika bir video düzenleme uygulaması. Basit diye nitelendirebileceğimiz oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan uygulamada hazır temalar, yazı fontları ve müzik ekleme opsiyonu bulunuyor. Tüm bu özellikleri seçtiğiniz görüntüyle otomatik bir şekilde senkronize eden video düzenleme uygulaması size neredeyse hiçbir iş bırakmıyor. Quik ekstra olarak akıllı kesme, Slo-Mo, GPS üzerinden hız kontrolü gibi özelliklere ve çok daha fazlasına sahip.

Eğer siz de iyi video çekmeyi ve düzenlemeyi seviyorsanız, Quik telefonunuzda bulunması gereken uygulamaların başında olmalı.Yorum yap

*