Sosyal Media
sefa

2022'nin En iyi Andorid Oyunları! PUBG Üzgün

Covid-19 salgınından sonra evinden çıkamayan kişiler vakit geçirmek için mobil oyunları tercih etmeye başladılar. Mobil oyun sektörü, salgından önce ki yıllarda da zaten popüler bir sektördü. Ancak, salgından sonra mobil oyun sektöründe adeta mutasyon yaşandı. Bazı oyun firmaları, yaşanan bu krizi fırsat bilerek insanları bağımlı yapabilen türde oyunlar geliştirmeye başladılar. Mobil oyun sektörü günümüz şartlarında önce ki yıllara kıyas ile çok daha farklı bir konuma erişti. Gelişen mobil oyun sektörü sayesinde insanların çok pahalı oyun sistemleri kurmasına bile gerek kalmadı.

2022 Nisan Ayında En İyi Android Oyunları Belli Oldu!

Oyunlar, vakit geçirmek için en iyi tercihiniz olabilir. Bu aşamada iyi vakit geçirebilmek için kendi tarzınıza uygun bir oyun bulmalısınız. Google Play Store’da oyun kategorisinde her insanın tarzına uygun oyunlar bulunuyor. Mağazada en çok tutulan oyunlar genellikle strateji ve savaş oyunları oluyor. Mobil oyun sektörünün gelişmesinde ki en büyük pay ise kuşkusuz telefon üreticileridir. Mevcut akıllı cihaz işlemcilerine harici bir grafik arabirimi eklendikten sonra oyun performansı artırılmış ve oyun deneyimi farklı bir boyuta geçmiştir. Cihazlarda performanslı grafik arabirimleri ihtiyacıda, gelişen mobil oyun sektöründen kaynaklıdır. Güçlü akıllı cihazlar ile bilgisayarlarda bile alamadığınız grafik kalitesini alabilirsiniz. Yüksek grafik kalitesi ve güçlü cihazlar sayesinde mobil oyunları oynamak artık çok daha keyifli hale gelmiştir.

2022'nin En iyi Andorid Oyunları! PUBG Üzgün

Uygulama mağazasına binlerce oyun varken, en iyi oyunu bulmak bazen zor olabiliyor. Bu sebeple, siz uğraşmayın diye biz sizin için en iyi 10 oyunu derledik. İçlerinden size en uygununu bulabilir ve oynayabilirsiniz. Listede bulunan oyunların birçoğu performanslı sistem gereksinimi ister. Yüksek performanslı cihazınız yoksa, yine de bu oyunları oynayabilirsiniz. Ancak, yüksek performanslı cihazlar ile bu oyunları oynamak sizin için daha keyifli gelebilir.

İşte en iyi 10 Android oyun;

  1. Call of Duty : Mobil

Call of Duty mobil oyun sektörünün en çok tercih edilen oyunu oldu. Tercih edilmesinde ki en büyük sebeplerden biri ise oyunun tamamen ücretsiz olmasıdır. Bununla birlikte oyun içerisinde reklam bulunmaz. Oyun, aynı zamanda uygulama içi satın alma hizmetini sağlar. Oyun içerisinde ki ürünlerin fiyatı 15 TL’den başlayarak 1500 TL’e kadar yükselebilir.

  1. Genshin Impact

Türkiye’de pek tercih edilmese de dünya geneline bakıldığında 2. En çok tercih edilen mobil oyundur. Call of Duty’de olduğu gibi tamamen ücretsizdir ve oyun içi satın alma hizmetini sağlıyor.

  1. GWENT

Listenin 3. Sırasında GWENT oyunu mevcut. Witcher evreninin en sevilen kart oyunu olarak biliniyor. Oyun, yüksek beceri ve strateji istediğinden en çok tercih edilen oyunlar arasına girmiştir. Ücretsizdir ve uygulama içi satın alma hizmeti sunar.

  1. League of Legends : Wild Rift

Riot Games tarafından geliştirilen strateji oyunudur. Ülkemizde LOL olarak biliniyor. Rekabetçi bir oyundur. Aynı zamanda adaletli bir oyundur. Listede olan diğer oyunlar gibi ücretsizdir.

  1. PUBG MOBİLE

Listenin en başında olacağını zannettiğimiz en iyi rekabetçi oyunlardan biridir. İlk çıktığı dönemde en popüler oyun olsa da, günümüz şartlarında pek popüler olmadığı görülüyor. Ancak, halen yüzbinlerce kişi tarafından çok seviliyor.

  1. GRIS

Bu oyun tamamen bir hikayeye dayalıdır. Oyun içerisinde, kendi dünyasına kaybolmuş acı deneyimleri ile başa çıkmaya çalışan bir kızın hikayesi yer alıyor. Grafikleri ve sahneleri çok başarılı bir oyun.

  1. War Of The Visions

Belki de bu listenin en adaletli oyunlarından biridir. Uygulama içi satın alma kullanarak kendinizi geliştirmenize olanak tanıyor. Ancak, sadece para ödeyerek karakter alamıyorsunuz. Aldığınız ekipmanlar ile oyun içerisinde gelişmeniz gerekiyor. Dolayısıyla adalet konusunda en iyi oyunlardan diyebiliriz.

  1. Pokemon Unite

Rekabetçi bir oyundur. 5’e 5 takımlar halinde savaşılıyor. Diğer rekabetçi oyunlarda olduğu gibi, seviye atlayarak gelişiyorsunuz. Seviye atladıkça, uygun rakipler ile savaşıyorsunuz.

  1. Sky : Children of Light

Liste içerisinde en yüksek grafiklere sahip oyunlardan biridir. Oyun, genel olarak yüksek performanslı cihazlar ile oynanması önerilir. Grafiklerin kalitesi cihazınızı yorabilir. Dolayısıyla, keyifli bir oyun için performanslı bir cihaz öneriliyor.

  1. Crash Bandicoot : On The Run!

Subway Surf’a benzer bir oyun. Genellikle küçük yaşta ki kişiler tercih edebiliyor. Onun dışında metroda ya da bir yerde beklerken en iyi tercihiniz olabilir.


Yorum yap

*