Sosyal Media
sengul

5 Kameralı Nokia 9 PureView Ortaya Çıktı (Video)

Uzun zamandır dedikoduları dolaşan 5 ana kameralı yeni Nokia modelini açık seçik ortaya çıkaran bir video yayınlandı.

Hakkında bir süredir sızıntı haberleri yapılan yeni Nokia 9 PureView modeli ile ilgili en detaylı bilgi paylaşılan bir video sayesinde geldi. Videoya bakacak olursak akıllı telefon piyasaya sürülmeye hazır gibi görünüyor. Daha öncesinde Twitter ortamında karşımıza sıkça çıkan yeni Nokia 9 PureView modelinin promosyon filmi tadındaki videosu Mysmartprice tarafından paylaşıldı.

Yeni Nokia 9 PureView, bu sene içinde tanıtılan Nokia 8 Sirocco modeline oldukça benziyor. Ancak cihazların arka taraflarında büyük bir fark var. Videoda da açık bir şekilde göründüğü üzere yeni Nokia 9 PureView’ın ana kamera sistemi tam 5 adet lensten oluşuyor. Fotoğraf konusunda oldukça iddialı olan model geliştirilmiş düşük ışık performansı, benzersiz detaylar ve yüksek dinamik aralık vaadinde bulunuyor. Üzerinde tam 5.99-inç boyutunda HDR10 destekli “PureView” teknolojisine sahip bir ekran bulunan akıllı telefonun parmak izi okuyucusu da bu güzel ekranın altına gizlenmiş. Mysmartprice tarafından yayınlanan rapora göre Nokia 9 PureView modeli Qualcomm’un Snapdragon 845 modeli işlemcisine, 6GB RAM’e ve 128GB dahili depolama alanına sahip olacak.

HMD, PureView markasını bu yılın başında Microsoft’tan satın aldı. Dünyanın en iyi mercek üreticilerinden olan Zeiss ile de geçen sene tekrar iş birliğine gitmişti. Akıllı telefon piyasasına hızlı olmasa da sağlam bir dönüş yapmak isteyen Nokia yeni modeli Nokia 9 PureView’ı şubat ayında yapılacak olan 2019 Mobile World Congress etkinliği öncesinde duyuracak gibi görünüyor.  

Nokia 9 Pure View Tanıtıldı Başlıklı yazımızı okumak için tıklayın.


Yorum yap

*