Sosyal Media
yunus

50 Kişiye Kadar Görüntülü Arama Yapabilen Messenger Rooms Geliyor

Facebook, kullanıcıların Messenger odaları oluşturabilmelerini ve paylaşabilmelerini sağlayacak 'Messenger Rooms' adlı yeni bir görüntülü sohbet özelliği sunuyor.

Facebook'a göre Messenger Odaları, Facebook Messenger içinde oluşturulabilir ve haber akışlarında, farklı gruplar veya etkinlikler aracılığıyla paylaşılabilir.

Messenger Rooms, kullanıcıların 50 kişiye kadar görüntülü sohbete katılmalarına olanak tanıyor. Bu özelliği sayesinde Messenger Rooms, Zoom uygulamasına adeta meydan okuyor.


Bir kez oluşturulduktan sonra, odalar bir Facebook hesabına sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın aynı anda 50 kişiye kadar ev sahipliği yapabiliyor. Facebook, odaların ne kadar süre açık kalabileceğine dair bir sınırlama olmadığını söyledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerine kapanan insanlar, bir araya gelip görüşemiyor hatta işlerine bile gidemiyor. Bu dönemde video konferans uygulamarı hem iş hem de sohbetler için oldukça fazla tercih edilmeye başlandı. Facebook'ta bu alana yönelip Messenger Rooms'u çıkararak pazarda kendisine yer bulmak istiyor.
Yorum yap

*

Yorumlar

  1. yasin 26/04/2020 15:04

    50 kişi olunca ne olacak