fcp
Gaming Gecesi Kampanyası 2024

OnePlus ve Oppo, Avrupa'dan Çekilme İddialarını Yalanladılar

Kemal Y. 28.03.2023 (Güncellenme: 19.07.2024) Takip et
OnePlus ve Oppo, bir süredir internette dolaşan ve şirketlerin Avrupa pazarından çekilmeyi düşündükleri iddialarını yalanladılar. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda, Avrupa pazarında faaliyetlerine devam edecekleri açıklandı. İşte detaylar..
OnePlus ve Oppo, Avrupa'dan Çekilme İddialarını Yalanladılar
Son zamanlarda, OnePlus ve Oppo'nun Avrupa'daki işleri pek iyi gitmiyor ve Nokia ile yaşanan bir patent anlaşmazlığı nedeniyle, markaların bölgedeki cihaz satışları önemli ölçüde azaldı. Bu durumda, şirketlerin Avrupa Birliği ülkelerinden çekilebileceği söylentileri ortaya çıktı. Ancak OnePlus ve Oppo yetkilileri, bu bilgileri yalanladılar ve şirketlerinin Avrupa pazarındaki varlıklarını koruyacaklarını ve hatta güçlendireceklerini açıkladılar.

Oppo ve OnePlus, Avrupa'daki Pazarlarını Güçlendirmeye Devam Edeceklerini Açıkladılar

Önceki raporlara göre, Oppo Almanya ve İngiltere pazarlarından çekilmeye hazırlanıyordu. Avrupalıların Oppo akıllı telefonlara olan ilgisine rağmen, şirketin bölgedeki yatırımlarının geri dönüşü düşük olduğu ve üreticinin aslında zarar ettiği bildirildi. Başka bir kaynak, Oppo ve OnePlus'ın Almanya, İngiltere, Fransa ve Hollanda gibi birçok AB ülkesinde işlerini sonlandırarak bölgeden çıkabileceğini söyledi. Her iki markanın da İspanya, İsviçre, İtalya ve diğer bazı ülkelerde faaliyetlerine devam edeceği ancak gelecekte bu durumun değişebileceği belirtildi. Ancak, son açıklamalarda, OnePlus ve Oppo, Avrupa pazarındaki varlıklarını güçlendirme niyetlerini açıkladılar.

OnePlus ve Oppo, Nokia ile Yaşadığı Patent Anlaşmazlığı Yaşadı

Geçtiğimiz günlerde, OnePlus ve Oppo, Nokia ile yaşadığı bir patent anlaşmazlığı nedeniyle Almanya'da ürünlerini tanıtma ve reklam yapma hakkını kaybetmişlerdi. Ancak, her iki şirket de Avrupa pazarındaki varlıklarını güçlendirmeye devam edeceklerini belirten açıklamalarda bulundular ve Avrupa ülkelerinden çekilme planlarının olmadığını yalanladılar. Bu gelişmeler, OnePlus ve Oppo kullanıcıları için olumlu bir haber olarak değerlendiriliyor.

OnePlus, Avrupa ve İngiltere'den Çekilme Planlarının Olmadığını Resmen Açıkladı

OnePlus yetkilisi, "OnePlus, Avrupa ve İngiltere'den çekilme planlarının olmadığını ve yerel pazarlarda stabil bir şekilde çalışmaya devam ettiğini" açıkladı. Şirketin, Avrupa'ya yatırım yapmaya ve müşterilere daha da yenilikçi ürünler ve çözümler sunmaya devam edeceği belirtildi. Bu açıklama, OnePlus kullanıcıları için olumlu bir haber olarak görülüyor ve şirketin Avrupa'daki varlığını sürdürmesine yönelik güven veriyor.

Oppo ve OnePlus, Tüm Avrupa Pazarlarına Odaklandıklarını Belirttiler

Bir OnePlus yetkilisi, "Oppo ve OnePlus, tüm Avrupa pazarlarına odaklanmış durumda. 2023 yılının başlarından itibaren bazı ürünlerin başarılı bir şekilde Avrupa'da piyasaya sürülmesiyle harika bir başlangıç yaptık ve yılın geri kalanında da çeşitli ürünler sunmayı planlıyoruz. Oppo ve OnePlus her zaman kullanıcılara yenilikçi ürünler ve sınıfının en iyisi hizmetleri sunmaya devam edecek" dedi. Bu açıklama, Oppo ve OnePlus'ın Avrupa pazarlarındaki varlıklarını sürdüreceği yönünde güven veriyor ve müşteriler için heyecan verici yeni ürünlerin geleceğini işaret ediyor.
Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!