Sosyal Media
sefa

Acer, Ryzen 5000 Serisi İşlemcili İki Yeni Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Teknoloji devi Acer, AMD Ryzen 5000 serisi işlemcilere sahip iki yeni dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı. Aspire 5 ve Aspire 7 olarak isimlendirilen iki yeni model, AMD’nin en güçlü işlemci serisi Ryzen 5000 ile gelecek. Böylece Aspire 5 ve Aspire 7, AMD Ryzen serisinin 2021 yılında kullanıldığı ilk bilgisayar modelleri oldu. Her iki bilgisayarda sahip özelliklere göre oldukça ince bir gövde ile gelecek.

Acer Aspire 5

AMD Ryzen 5000 serisi işlemciden güç alan Acer Aspire 5, 24 GB RAM bellek ve 1 TB’a kadar NVMe SSD ya da 2 TB’a kadar hard disk ile gelecek. Bilgisayarda ekran kartı olarak Radeon RX 640 kullanılacak. Ayrıca Aspire 5, USB Type-C ve Wi-Fi 6 desteği sunacak.

15.6 inç FullHD ekrana sahip olan Aspire 5’te Acer’in BlueLightShield teknolojisi de bulunuyor. Bu sayede sağlığa zararlı olan mavi ışığın etkisi en az düzeye indirgeniyor. Yalnızca 17.9 mm kalınlığa sahip olan Aspire 5, segmetine göre oldukça ince bir tasarım ile çıkacak kullanıcıların karşısına.


Acer 5 Fiyat

Mart ayında satışa sunulacak olan Aspire 5 modeli, Kuzey Amerika’da 549 dolar, Avrupa’da ise 699 Euro fiyat etiketine sahip olacak.

Acer Aspire 7

Aspire 7, Acer Aspire 5 modeline göre biraz daha güçlü donanım özelliklerine sahip. AMD Ryzen 5000 serisi işlemciden güç alan Acer Aspire 7, 32 GB DDR4 RAM bellek ve 1 TB’a kadar PCIe tabanlı SSD ile gelecek. Bilgisayarda ekran kartı olarak Nvidia GeForce GTX 1650 kullanılacak. Ayrıca Aspire 7, USB Type-C ve Wi-Fi 6 desteği sunacak.

15.6 inç FullHD ekrana sahip olan Aspire 7’de Acer’in BlueLightShield teknolojisi de bulunuyor. Bu sayede sağlığa zararlı olan mavi ışığın etkisi en az düzeye indirgeniyor. Yalnızca 17.9 mm kalınlığa sahip olan Aspire 7, segmetine göre oldukça ince bir tasarım ile çıkacak kullanıcıların karşısına. Acer Aspire 5 modelinden farklı olarak Aspire 7’de Acer Color Intelligence ve ExaColor teknolojisi bulunuyor.

Acer 7 Fiyat

Mart ayında satışa sunulacak olan Aspire 7 modeli, 899 Euro fiyat etiketine sahip olacak.

 Yorum yap

*