Sosyal Media
sengul

Akıllı Çocuk Saatleri İle Aklınız Çocuğunuzda Kalmasın!

Son dönemin popüler cihazlarından biri akıllı çocuk saatleri. Akıllı çocuk saatleri özellikle ilkokula giden çocuklar için rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Akıllı saatler, küçük yaştaki çocuklara akıllı telefon alma gereksinimini ortadan kaldırır. Arama ve mesajlarınızı akıllı saate yönlendirebilir, GPS özelliği sayesinde çocuğunuzun konumunu haritadan takip edebilirsiniz. Sesini duymak yetmez diyorsanız, görüntülü arama yapabilirsiniz.


Akıllı Çocuk Saat Tavsiyeleri:

Alcatel TCL MT40X Movetime Family Watch 4G Akıllı Çocuk Saati 

TCL Movetime MT42 Pembe Akıllı Çocuk Saati

TCL Movetime MT40SX Görüntü Aramalı Akıllı Aile Saati

Tavsiye ettiğimiz akıllı saatlerin tümü kurulum ve kullanım kolaylığı sunar. TCL Movetime MT42 Akıllı Çocuk Saatini mercek altına aldık.

Akıllı çocuk saatini kullanmak için sim kart ve akıllı telefon gerekir. 


  1. Akıllı telefondaki uygulama mağazasından TCL Connect uygulamasını indirmeniz gerekir. Uygulama sayfasında TCL markasına ait farklı saat modelleri karşınıza çıkar, MT42 modelini seçin. 
  2. Saatin sol tarafında şarj ve sim kart olmak üzere iki adet giriş bulunur. Sim kartı takın ve sağ yüzde bulunan tuşa 3 saniye basılı tutun. 
  3. Dil seçiminizi yapın, sonraki işlemlerde akıllı saatin nasıl çalıştığı hakkında verilen bilgi ve yönlendirmeleri okuyun. 
  4. Cihaz Ekle bölümünde QR kodu tara ve IMEI gir şeklinde iki eşleme yolu bulunur. 
  5. IMEI kodu saatin arka yüzünde ve ürün kutusunda yazar, bu kodu kullanarak eşleme yapabilirsiniz. 
  6. Devamında, saatte gösterilen Rastgele Kodu tuşlayabilirsiniz, 
  7. Ardından telefon numarası kısmına ebeveyn telefon numarasını girin. Baba, Anne, Büyükbaba, Büyükanne, Erkek Kardeş, Kız Kardeş gibi profiller bulunur, yakınlık durumunuzu seçin. 
  8. Saat Kullanıcı Bilgileri alanına Ad, Doğum Günü ve Telefon Numarası bilgilerini girin. Telefon numarası bilgisine çocuğunuz için kullanacağınız sim kart numarasına ait telefon numarası bilgisini girin. 
  9. Bitti butonuna bastıktan sonra bağlantı tamamlanır. 

Çocuk akıllı saatlerinin öne çıkan özellikleri arama, GPS ve güvenlik önlemleridir.  Çocuğunuz ile sesli mesajlaşabilir, görüntülü veya normal arama gerçekleştirebilirsiniz. Gerçek zamanlı konum takibi sayesinde çocuğunuzun nerede olduğunu kontrol edebilirsiniz. Beyaz Liste özelliği, güvenlik amacıyla geliştirilmiş bir özelliktir. Beyaz liste açıkken ebeveynlerin listelediği numaralar haricindeki numaralardan mesaj alamaz. Bahsettiğimiz özellikler ve diğer özellikler sayesinde akıllı çocuk saatleri içinizin rahat etmesini sağlar. 

Dijitalleşme çağında teknolojik cihazlar çocukların da ihtiyacıdır. Diğer taraftan, ebeveynlerin bir kısmı çocukların erken yaşta teknolojik cihazlarla yüz göz olmasına sıcak bakmıyor. Sorunun çözümü yine teknoloji. Akıllı cihaz kullanımını asgari düzeyde tutabileceğiniz ve çocuğunuzla iletişim kurabileceğiniz akıllı saatler tasarlandı.  Çocuğunuzla güvenli iletişim kurabileceğiniz gelişmiş özelliklere sahip akıllı telefon modelleri en uygun fiyatlarla incehesap.com’da! 


Yorum yap

*