fcp
Gaming Gecesi Kampanyası 2024

Akıllı Telefonunuzu Chromebook ile Bağlayabileceksiniz

Kemal Y. 27.06.2022 (Güncellenme: 16.07.2024) Takip et
Google, Chromebook kullanıcılarına özel yeni bir özellik getirdi. Yeni özellik sayesinde tüm aktarma işlemlerini hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.
Akıllı Telefonunuzu Chromebook ile Bağlayabileceksiniz

Akıllı telefonlardan bilgisayar sistemlerine dosya aktarmak, önce ki yıllarda gerçekten imkansız gibi bir olaydı. Özellikle iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda bunu yapmak epey zordu. Örneğin; akıllı telefonunuz ile çektiğiniz bir fotoğrafı bilgisayar ile düzenlemek istediğinizde bunu bazen yapamıyordunuz. Gelişen teknoloji ile birlikte üretici firmalar artık bu duruma bir el attı. Artık ChromeOS 13 ile akıllı cihazınızı Phone Hub ile Chromebook’unuza bağlayabileceksiniz. Ve bunu çok basit bir şekilde yapacaksınız.

Bu aşamada cep telefonundan Chromebook cihazınıza dosya aktarmanın birçok yolu mevcut. Bu işlemi Google Drive, Google Fotoğraflar, Bluetooth ve diğer bağlantı seçenekleri ile çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bu özellik, Apple’ın AirDrop özelliği ile benzerliği var. Aslında bu özelliğin çok daha önceden gelmesi gerekiyordu. Çünkü Apple şirketi, AirDrop özelliğini yıllar önce getirmişti. Ancak, yine de gelmesi kötü olmadı. Yeni özellik ile birlikte ChromeOS 13 ile bağlantı kurarak zahmet bir şekilde dosya aktarma işlemi yapabileceksiniz.

Phone Hub Özelliği ChromeOS 13’e Geldi! Artık Kolay Şekilde Dosya Aktarabileceksiniz

Phone Hub özelliği sayesinde, çekilen fotoğraf ve videolar direkt olarak Phone Hub uygulamasına kaydedilir. Bu uygulama Chromebook cihazınızda bulunur. Uygulama kaydedilen fotoğraf ve videolar Chromebook cihazınızda bulunan Phone Hub uygulamasında da görünür. Fotoğrafa erişim sağlayabilmek için, iki cihaz arasında kablolu bir bağlantı kurmanıza gerek kalmaz.

Akıllı Telefonunuzu Chromebook ile Bağlayabileceksiniz

Bu özellik ile birlikte şirket, Chromebook’unuzu akıllı telefonunuzun aracılığı ile kayıtlı bir Wi-Fi bağlantısına bağlamayı kolaylaştırıyor. Bu özelliği kullanabilmek için Yakındakilerle Paylaş butonuna basmanız yeterli olacak. Google şirketi, her hizmetinde olduğu gibi öncelikli olarak kullanıcı deneyimini en iyi seviyeye getirmeyi hedeflemiş. Sağladığı kolaylık sayesinde hem işlerinizi daha hızlı halledebiliyor hem de daha kolay bir şekilde halledebiliyorsunuz. Özellikle bu özelliğin gelmesi, Chromebook kullanıcı tarafından sevindirici bir haber oldu. Uzun yıllardır, firmanın rakibi olan Apple’da olan özelliğin zaten gelmesi gerekiyordu. Kullanıcılar, bugüne kadar birçok aktarma tekniğini kullanıyordu. Ancak, bu teknikler çok uğraştırıcı olabiliyordu. Artık, yeni özellikler sayesinde çok daha hızlı ve çok daha konforlu bir şekilde aktarma işlemi yapabileceksiniz.

Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!