Sosyal Media
sengul

AMD, Masaüstü Bilgisayar İçin Ryzen 4000 Serisini Duyurdu

AMD son dönemde çıkardığı ürünler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Şirket şimdi ise daha önceden dizüstü bilgisayarlar için çıkarmış olduğu Ryzen 4000 serisi işlemcilerini bu kez masaüstü bilgisayarlar için piyasaya sunacak. AMD, yeni işlemcilerini bugün resmi olarak duyurdu.

AMD Ryzen 4000 Serisi

Dizüstü bilgisayarlar için Zen 3 mimarisi ile üretilen işlemciler, masaüstü bilgisayarlar için 7nm Zen 2 mimarisiyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Şimdilik henüz perakende olarak satışa sunulmayan AMD Ryzen 4000 serisi işlemciler kısa bir süre sonra perakende satışa açılacak. Ancak beklemek istemeyen kullanıcılar, işlemcileri yeni bir masaüstü bilgisayar ile alabilecekler.


Şunu da hemen belirtelim ki AMD Ryzen 4000 sersi işlemcileri alan kullanıcıların bu işlemcileri destekleyici bir ekran kartı almaları gerekiyor. Ancak bu şekilde işlemcilerden istenilen performans elde edilebilir.

6 farklı model ile gelen AMD Ryzen 4000 serisinin en düşük üyesi AMD Ryzen 3 4300GE 4 çekirdekli yapıya sahip ve 3.5 GHz temel frekans hızında çalışıyor ayrıca hızlandırılmış modda 4.0 GHz hıza ulaşabiliyor.

Serinin en yüksek performansa sahip üyesi olan AMD Ryzen 7 4700G ise 8 çekirdekli 16 threade sahip. Bu işlemci ise temel frekans modunda 3.6 GHz hız ile çalışırken hızlandırılmış modda 4.4 GHz’ye kadar ulaşabiliyor.

Yeni işlemcilerin fiyatları ise henüz açıklanmadı.

 

 

 

 Yorum yap

*