Sosyal Media
sengul

Android 11'in İlk Beta Sürümü Yayınladı. İşte İlk Görüntüler

Google, düzenleyeceği lansman etkinliğini geçtiğimiz cuma akşamı ertelediğini duyurmuştu. Ertelemenin nedenini ise ABD'de bir süredir devam eden gösteriler olarak açıkladı. Ancak her ne kadar Android 11'in lansman tarihi ertelense de Google, Pixel cihazlara Android 11'in ilk beta sürümünü göndermeye başladı.

RPB1.200504.018 yapı numaralı Android 11'in ilk beta güncellemesi, şimdilik ilk olarak Pixel 4 XL modeli için yayınlanmış duramda. Ancak kısa süre içerisinde yeni güncelleninin diğer telefonlara da gönderileceği açıklandı.


Şimdilik sınırlı da olsa yayınlanan Android 11 güncellemesi, kapalı beta sürümü şeklinde yayınlanmadı. Beta güncellemesi, herkese açık olarak kullanıma sunuldu.

Android 11 İlk Beta Güncellemesi

Android 11 ile birlikte Güç Menüsü'ne yeni özellik eklendi. Güç menüsü altında Cihaz Kontrolleri, Kartlar ve Geçişler olmak üzere iki seçenek yer alacak. Kartlar özelliği sayesinde Pixel cihaz kullanıcıları, kredi kartlarını ve bankamatik kartlarını telefonlarında sanal olarak bir araya getirip işlem yapabiliyorlar.

Kullanıcılar isterlerse iki özelliğin birini aktif edip diğerini kapatabilecek veya iki özelliği de aynı anda kullanabilecekler. Ayrıca özellikler, cihaz ekranı kilitliyken de kullanılabilecek.

Android 11 güncellemesi ile gelen bir diğer yenilik de Hızlı Ayarlar menüsünde bulunuyor. Güncellemeden sonra YouTube ve Spotify gibi uygulamalar aracılığıyla çalınan medyalar Android 11'in Hızlı Ayarlar’ında özel bir bölüme sahip olacak. Bu bölümden şarkıların kontrolü daha kolay yapılacak.


Gelen yeni güncelleme ile cihazlardaki simgelerin şekilleri de değişecek. Android 11 kullanıcıları 3 farklı simge şekillerinden birini seçebilecek. Uzun süredir yuvarlak simge şekline alışan Android kullanıcıları artık yeni şekiller seçebilecek.


Önceden Android 11'de yer alacağı ortaya çıkan balon bildirimler de bu beta sürümü ile kullanıcılara sunulacak.

Yorum yap

*