Sosyal Media
sengul

Android 12 İle Birlikte Gelecek Birçok Yenilik Belli Oldu

Google’ın akıllı telefonlarda kullandığı işletim sistemi Android’in yeni sürümü olan Android 12’nin kullanıma sunulmasına kısa bir süre kaldı. Geçtiğimiz Şubat ayında duyurusu yapılan Android 12, duyurulduktan sonra bekleyenleri için büyük bir heyecan uyandırmıştı. Tasarım olarak oldukça farklı değişikliklerin olması beklenen Android 12’de yeni özellikler de belli olmaya başladı.

Teknoloji devi Google’ın son yayınladığı Android güncellemelerde tasarım olarak bir değişikliğin olmaması kullanıcıları üzmüştü. Bunun farkına varan şirket, büyük tasarım değişikliğini Android 12 ile yapmayı planlıyor.

Google'ın 18 - 20 Mayıs tarihleri arasında düzenleyeceği Google I/O’da birçok özelliğine değinmesini beklediğiniz Android 12 hakkında sızıntılar da ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan videoda yeni sürümün tasarım olarak birçok değişiklik getireceğini gözler önüne serdi. Yayınlanan videodan genel tasarım dilinin daha yuvarlak hatlara sahip olacağı görülüyor. Bize biraz iOS’un tasarım dilini hatırlatsa da Android 12’nin birçok yenilik getireceği görülüyor.


Widget tasarımında yeniliğe giden Google, böylece birkaç yıldır değiştirmediği widget tasarımlarına da el atmış olacak.

Bildirimler bölümünde de iyileştirmeler yapacak olan Google, bildirim ekranını daha kullanışlı ve daha güzel yapacak.

Yayınlanan videoda yeni bir klavye tasarımı, yeni sistem animasyonları ve kilit ekranındaki ufak değişiklikler de gözden kaçmıyor.

Android 12 hakkında tüm detayların Google’ın 18-20 Mayıs tarihleri arasında düzenleyeceği etkinlikte belli olmasını bekliyoruz.

İşte Android 12'nin bazı özelliklerini gösteren o video...Yorum yap

*