Sosyal Media
sengul

Android P’yi Tercih Etmenizi Sağlayacak 5 Neden

Google, geçtiğimiz günlerde Android P’nin önizleme sürümünü geliştiriciler için yayınlamıştı. Şimdilik tüm detaylarını bilmediğimiz Android P’nin yayınlan özellikleri bizlere fikirler veriyor. İşte yayınlanan özelikleri ile Android P’yi tercih etmenizi gerektirecek 5 özellik.

1- Yeni Arka Plan Rengi

Google, Android P’nin bildirim merkezinin arka plan renginde değişikliğe gitti. Google’ın daha yumuşak renk tercih ettiği Andorid P’nin bildirim merkezi, tasarım olarak önceki sürümlere göre daha güzel görünüyor.


2- Daha İşlevsel Bildirimler

Andorid P ile bildirimler daha işlevsel hale geliyor. Özellikle de mesajlar uygulamasında daha fazla otomatik yanıtlar önerilecek.


3- Medya Kontrolü

Google, Android P için uygun bir medya çıkış kontrolü ekledi. Böylece ses ayarı simgesine bastığınızda yeni kontrol aracı ile mevcut ve bağlı olan cihazları görüntüleyebilirsiniz.


4- Yeni Ekran Görüntüsü Aracı

Ekran görüntüsü aracının eksiklikleri giderildi ve Andorid P ile daha fonksiyonel hale getirildi. Artık ekran görüntüsü aracı ile aldığınız görüntüyü dilediğiniz gibi düzenleyebilir ve sonrasında fotoğraflar uygulamasından paylaşabilirsiniz.


5- Daha İyi Güvenlik

Google, Android P’deki bilgilerinizin güvenliği sağlamak için birçok işlem yapıyor ancak bunların çoğu arka planda gerçekleşiyor. Ayrıca Android P’ye cihazınızı bir tek tuşla kilitleyen özellik eklendi. Özellik etkinleştirildiğinde parmak izi sensörü devre dışı bırakılıyor.

 

 Yorum yap

*