Sosyal Media
sengul

Apple Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

Apple hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız onu kolay bir şekilde kalıcı olarak silebilirsiniz. Silme işlemi, Apple’ın Veriler ve Gizlilik sayfasından yapılabiliyor. Ayrıca bu sayfadan isterseniz Apple’ın sizin hakkınızda elde ettiği dataları da talep edebilirsiniz.

Apple Hesabını Kalıcı Olarak Silme

1- Silme işlemini yapabilmek için Veriler ve Gizlilik sayfasını ziyaret edin.

2- Apple kimliğiniz ile sayfaya giriş yapın.


3- İki faktörlü kimlik doğrulama işlemini tamamlayın.


4-Hesabınızı Silin” seçeneğinin altında “Başlayın” seçeneğini tıklayın.


5- Hesabınızı neden silmek istediğinizi belirten (Hizmetlerimizi iyileştirmemize yardımcı olmak için isteğinizin nedenini seçin) kutucuktan size uygun olanını seçin.

6- Ardından sayfanın altında mavi renkte olan Devam seçeneğine tıklayın.

Bu adımları tamamladıktan sonra son kez hesabınızı silmek isteyip istemediğiniz tekrar sorulacaktır. Silmek istiyorum dediğiniz takdirde artık Apple hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Ancak şunu da unutmayın; hesabınızı sildikten sonra artık o hesabınızı bir daha kullanamayacaksınız. Yani silme işlemi bittiğinde bir daha geri dönüşü olmayacaktır.

 Yorum yap

*

Yorumlar

 1. Kamil ırmak 08/05/2019 20:56

  iPhone 6s porolosunu unuttum yardımınıza ihtiyacım var

 2. Uyanik 12/12/2019 19:39

  Merhaba iCloud hesabimi kalici olarak silmek istiyorum. Yalniz iTunes hesabimda para olduğu için silemiyorum. Para olmasina rağmen nasil silebilirim.

 3. Rabia selin turkanoglu 01/12/2020 18:13

  Merhaba ben çok apple kimliği oluşturdum telefon izin vermiyor onu nasıl silebilirim ayfon6

 4. İbrahim 31/12/2020 10:41

  İcloud kimliğimi sildim ama geri getiremiyorum telefondan çıkış yapmadığım için yeni ıcloud kimliğide giremiyorum iCloud kimliğimi sildigimde çıkış yapmam gerkliymiş şimdi telefonum çöpmü oldu ve telefonu aldıgıma dair hiç bir bilgi yok elimde satıcı magazada kapanmış

 5. Ferdi özcetin 17/01/2021 17:43

  Ara