Sosyal Media
sengul

Apple Music’in Android Versiyonuna Gelecek 5 Özellik

Dünya genelinde 60 milyondan fazla kullanıcısı olan Apple’ın sevilen müzik uygulaması Apple Music’in Android sürümüne yakın bir zamanda 5 yeni özellik eklenecek. İşte yeni gelecek özellikler…

1- Karanlık Mod


Apple Music’in en büyük değişikliği şüphesiz Karanlık Mod olacak. Kullanıcıların uzun süredir bekledikleri Karanlık Mod, nihayet uygulamaya geliyor. Birçok uygulamada bulunan Karanlık Mod artık Apple Music uygulamasında da olacak.

2- Canlı Şarkı Sözleri


Apple Music’e gelecek olan şarkı sözlerini gösteren özellik, senkronize bir şekilde çalışacak. Şu an bu şekilde çalışan uygulamaların en çok şikayet edilen kısmı senkronize bir şekilde çalışmıyor olması. Apple Music,bu noktada kullanıcıları memnun edeceğe benziyor.

3- Şarkı Sözü Aratma


Yalnızca birkaç sözünü bildiğiniz şarkıyı bulabilmek için genelde yaptığınız şey arama motoruna girip o şarkıyı bulmak olur. Tabi ki arama motorunda istediğiniz şarkıyı bulabilirsiniz ama Apple, bu zahmetten sizi kurtaracağa benziyor. Artık Apple Music arama bölümüne şarkının sözünü yazdığınızda uygulama, o sözün geçtiği şarkıların listesini çıkaracak.

4- Radyo İstasyonları


Apple Music uygulaması kısa süre sonra Radyo İstasyonu desteğine sahip olacak. Yeni özellik sayesinde TuneIn, Radio.com ve iHeartRadio’dan seçilen 100.000’den fazla radyo istasyonu uygulamada olacak. Böylece radyo dinlemek daha kolay olacak.

5- Chromecast Desteği


Apple Music’in en önemli yeniliklerinden bir diğeri de Chromecast desteği. Chromecast özelliğini kullanabilmek için ekstra bir çaba harcamanıza gerek yok. Yakınlarınızda Chromecast ile uyumlu bir cihaz varsa Cast simgesi söz ve şarkı listesi butonlarının ortasında görünecektir. Bu sayede istediğiniz aynı şarkıyı başka bir cihazda dinleyebileceksiniz.

 Yorum yap

*