Sosyal Media
yunus

Apple Watch Series 4’teki Küçük Delikler Ne İşe Yarıyor

Apple’ın dördüncü nesil akıllı saati, geçtiğimiz günlerde yüksek başlangıç fiyatı ile Türkiye’de satışa sunuldu. Tasarım olarak bir önceki modeli ile benzerlik gösteren akıllı saatte, bir takım iyileştirmeler ve değişikliler bulunuyor. Cihazdaki her tuşun, her düğme ve deliğin kendine özgü ve farklı bir özelliği bulunuyor. Peki, Apple Watch Series 4’teki küçük delikler ne işe yarıyor.

1- Sol Taraftaki Tuşlar

Apple Watch Series 4’ün sol tarafında iki tuş göreceksiniz. Bunlar cihazın hoparlörünün ses tuşlarıdır. Bu tuşları kullanarak cihazının hoparlör sesini ayarlayabilirsiniz.


2- Sağ Taraftaki Küçük Delik

Önceki modellerde sol tarafta bulunan iki mikrofon deliği Apple Watch Series 4’te sağ tarafa alındı ve bir adet mikrofon deliğine düşürüldü. Bu değişiklik, saatin hoparlörünün daha fazla ses vermesine imkan tanıdı.


3- Kayışın Altındaki Delik

Apple Watch Series 4’ün kayışını çıkardığınızda cihazın üst tarafında yeni ve gizemli küçük bir delik göreceksiniz. Bu mikrofon veya hoparlör değil. Aslında bu küçük deliğin sesle bir alakası yok. Bu sadece Apple Watch Series 4’teki basıncı dengelemeye yardımcı olan küçük bir hava deliği deliğidir. Ayrıca, giyilebilir barometrik altimetrenin göreceli irtifayı doğru şekilde tespit etmesine de yardımcı oluyor.


4- Kayışın Altındaki Yuva

Apple Watch Series 4’ün kayışının alt kısmında gizemli bir yuva göreceksiniz. Bunun hakkında kesin bir bilgi yok ama büyük ihtimal Apple personelinin ve servis teknisyenlerinin, giyilebilir ürünlere takılabilmeleri veya gizli ve demo özelliklerine erişebilmeleri için kullanabilecekleri bir yuva.

 

 Yorum yap

*