Sosyal Media
sengul

Artık WhatsApp Durumlarınızı Facebook ve Instagram Üzerinden de Yayınlayabileceksiniz

Facebook farklı uygulamalar ile iş birliği yaparak kendi ağını genişletmek için farklı yollar bulmaya devam ediyor. WhatsApp ve Facebook Messenger uygulamaları arasındaki özellik değiş tokuşlarından sonra sosyal medya devi şimdi de WhatsApp üzerinden direkt olarak Facebook'a paylaşım yapmanızı sağlayacak bir güncelleme getirmeye hazırlanıyor.

WhatsApp Beta kullanıcılarından gelen geri bildirimlere göre eklenen yeni özellik sayesinde WhatsApp durumunu Facebook'ta hikâye olarak paylaşmak mümkün hale getirilmiş. Yeni güncellemeyle birlikte WhatsApp durumumuzu sadece Facebook üzerinde değil Instagram, Gmail ve Google fotoğraflar gibi üçüncü parti uygulamalarında da paylaşabiliyorsunuz.Bu arada paylaşım yapmak için WhatsApp üzerinden herhangi bir hesaba bağlanmanıza gerek yok. Yeni özellik, gereken alışverişi Android ve iOS platformlarının veri paylaşım API'ları üzerinden hallediyor. Bu şekilde, WhatsApp üzerinden Facebook hesabınıza bağlanmaya gerek kalmamış oluyor.

WhatsApp durumlarından söz etmişken, uygulamaya Android Beta v(2.19.183) sürümüyle beraber gelen diğer bir özellik sayesinde artık WhatsApp durumunuzu, görmesini istemediğiniz kişilerden gizlemek de mümkün. Uygulama, aynı mantıkla yola çıkarak WhatsApp durumunu izlemek istemediğiniz kullanıcıları sessize almanıza da olanak sağlıyor. Tabii fikrinizi değiştirdiğiniz anda orijinal ayarlara geri dönüş seçeneğiniz de mevcut.

Şimdilik sadece beta sürümünde kullanılan bu yeni özellikler herhangi bir aksilik çıkmazsa orijinal sürümlere de aktarılacak. 

Bildiğiniz üzere WhatsApp, Facebook tarafından satın alındığında, kullanıcı verilerinin paylaşılmayacağına dair söz verilmişti. Kısa bir süre sonra bu sözünden cayan Facebook'un tam da bu durumun üzerine "WhatsApp durum güncellemelerini direkt olarak Facebook'ta yayınlayabilme" gibi bir özellik ile karşımıza çıkması, çeşitli spekülasyonlara konu olmadı dersek yalan olur.

Dolayısıyla şimdilik sadece deneme amacıyla yayınlanan bu yeni özellikler, kullanıcı geribildirimlerine göre tekrar düzenlenebilir. Gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın.

En uygun fiyatlı tablet modelleri için tıklayınız.Yorum yap

*