Sosyal Media
sefa

Asus İki Yeni Zenfone Modelini Tanıttı

Asus yeni akıllı telefon modelleri Zenfone Max Shot ve Max Plus M2'yi Brezilya'da düzenlenen bir lansmanı etkinliği ile tanıttı.

Her iki akıllı telefon da Qualcomm'un yeni nesil SoC işlemcisi Snapdragon SiP 1 isimli modelini kullanıyor. İşlemci daha kompakt bir tasarıma sahip olduğu için kamera, batarya gibi parçalar için geniş bir kullanım alanı açıyor ve bu sayede daha ince bir akıllı telefon ortaya çıkıyor.

Qualcomm yeni işlemci teknolojisini "Bu ürünlerin tasarlanma amacı cihazların üretimi için kullanılan mühendislik ve tedarik sürecini daha basite indirgemek. Hem zamandan hem de maliyet açısından kazançlı çıkmak." şeklinde anlattı.

 

Asus Zenfone Max Shot ve Zenfone Max Plus M2 Teknik Özellikleri

Her iki yeni Zenfone modeli de benzer tasarımlara sahip. Asus Zenfone Max Shot ve Zenfone Max Plus M2 tam 6,26 inç boyutunda FullHD+ çözünürlüğünde ve 19:9 görüntü oranı benimsenmiş ekranlara sahip. Zenfone Max Plus M2'nin 3GB RAM ve 32GB depolama alanına sahip tek varyasyonu bulunurken, Asus Zenfone Max Shot (3GB RAM+32GB) ve (4GB RAM+64GB) olmak üzere iki farklı varyasyona sahip.

Kutusundan Android 8.1 Oreo işletim sistemi yüklü olarak çıkan akıllı telefonların üzerinde 4000mAh kapasitesinde bir batarya tercih edilmiş.

Akıllı telefonların kameralarını inceleyecek olursak Zenfone Max Shot 3-lensli ana kamera sistemine sahip. Birincil sensör 12MP, ikincil sensörler ise 8MP+5MP çözünürlüklerinde. Cihazın ön tarafına bakacak olursak bizleri 8MP çözünürlüğünde bir selfie kamerası karşılıyor.

Asus Zenfone Max Plus M2, 12MP ve 5MP çözünürlüğündeki sensörlerden oluşan çift lensli ana kamera sistemine sahip. Akıllı telefonun ön kamerası ise 8MP çözünürlüğünde.Yorum yap

*