Sosyal Media
sefa

WhatsApp’ta Grup Görüntülü Görüşme Dönemi

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarını sevindirecek yeniliğini hayata geçirdi. Yeni güncelleme ile artık WhatsApp’ta grup görüntülü görüşme yapılabilecek. Ayrıca grup sesli görüşmesi de gerçekleştirilecek.

Grup görüşmeleri hem iOS hem de Android platformuna geldi. 4 kişiye kadar ister sesli isterseniz görüntülü bir şekilde arkadaşlarınızla doyasıya grup görüşmesi yapabilirsiniz.


WhatsApp’ta Grup Görüşmesi Nasıl Yapılır

Grup görüşmesi yapabilmek için öncelikle kişilerinizden birisi ile görüntülü veya sesli görüşme yapıyor olmanız gerekiyor. Görüşme devam ederken telefonunuzun ekranının sağ üst köşesinde kişi ekle simgesine dokunun. Ekrana gelecek olan kişi listenizden görüşmeye davet etmek istediğiniz arkadaşınızı seçin. Şimdilik 4 kişiye kadar ister sesli ister görüntülü grup görüşmesi yapabilirsiniz.


WhatsApp’ın açıkladığı rakamlara göre kullanıcılar günde 2 milyar dakika görüşme gerçekleştiriyor. Bu veri de grup görüşmesine ihtiyaç olduğunun göstergesi olarak yorumlandı.

Facebook Messenger 50, Skype 25, Snapchat 16, iOS 12 ile birlikte FaceTime 32 kişi ile görüntülü görüşmeyi destekliyor olması bu konuda WhatsApp’ın işinin biraz zor olduğunu söyleyebiliriz.

Sizin uygulamanızda grup görüşmesi yapılamıyorsa WhatsApp’ın en son sürümünü yüklemeyi unutmayın.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? Başlıklı yazımızı okumak için tıklayın.

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Begenc. Gurdov 06/09/2018 15:37

    Whatsapp