Sosyal Media
sefa

Beklenen Elden Ring'den İlk Oynanış Videosu Geldi

Dark Souls serisi ile tanınan FromSoftware’in yeni markası Elden Ring’den ilk oynanış videosu geldi. Hidetaka Miyazaki her zamanki gibi oyunun yönetmenliğini üstlenirken, Game of Thrones yazarı George R. R. Martin de oyunun hikayesine danışmanlık yapıyor. Türkiye saati ile 16:45 itibariyle yayınlanan video ile Elden Ring hakkında daha fazla bilgi sahibi olmuş olduk. Yayınlanan oynanış videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Elden Ring Oynanış Videosu

Geçmiş FromSoftware oyunlarından farklı olarak bu kez uçsuz bucaksız bir açık dünya oyunu ile karşı karşıyayız. Üstelik bu uzun macerada bize atımız da eşlik edecek. Atımızı hem yolları aşmak için bir araç hem de savaş sırasında bir yardımcı olarak kullanabileceğiz.

Açık dünyada gezerken haritamızı kullanabileceğiz. Dünyada bulunan zanaat malzemeleri ve tehlikeli düşmanların konumu için hatırlatıcıları kullanabileceğiz.

Yeni oyunla birlikte gizlilik artık çok daha önemli bir hale geliyor. Henüz bulaşmak istemediğiniz bir düşmanla karşılaştığınızda eğilerek etrafından dolaşabileceğiz. Bir düşman grubuna saldırmadan önce dürbünümüz ile etrafı analiz edebilecek, avantaj elde etmek için çevreye, hava durumuna ve günün saatine dikkat etmemiz gerekebilecek. Bunların dışında uyku oku gibi silahlarımız da gizlilik konusunda bize çok yardım edecek.


Savaş sırasında bize yardım etmesi için ruhlar çağırabileceğiz. Yapımcı bu ruhların birbirlerinden oldukça farklı özelliklerinin olduğunu ve aralarında seçim yapmamız gerekeceğine de değindi. Anlaşılan o ki bu ruhları sık sık efektif olarak kullanmamız gerekecek.

Yayınlanan video ile birlikte Collector's Edition içeriğinin detayları da ortaya çıktı. Koleksiyon sürümüne baktığımızda içinde Blu-ray diskini muhafaza edebileceğimiz bir adet Steelbook, sanatsal çizimlerin yer aldığı 40 sayfalık bir kitapçık, dijital müzik albümü ve Malenia - Blade of Niquella figürü görüyoruz. Tabi tüm bu içerikler özel kaplama bir kutu ile birlikte geliyor.

Elden Ring, 25 Şubat 2022'de PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak.

Güncel oyun haberlerini takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Yorum yap

*