Sosyal Media
sefa

Black Friday Nedir Ne Zaman Başlıyor

Black Friday yani isminden de anlaşılacağı üzere Kara Cuma nedir ve ne zaman başlar? İşte bu soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Black Friday Nedir?

Black Friday, Amerika Birleşik Devleri’nde Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününe verilen isimdir. Burada en çok merak edilen kutsal bir günden sonra gelen cumaya neden kara isminin verilmiş olması. Çünkü kara kelimesi insanların zihninde bazı olumsuz düşüncelerin oluşmasına neden oluyor.


1932’den beri Noel alışveriş sezonun başlangıcı olarak kabul edilen Cuma günü, 1961’den sonra Black Friday olarak anılmaya başlanmış. Bu arada Black Friday’in ilk zamanlar herhangi bir ismi de yokmuş.

ABD’de şükran gününden sonra alış veriş mağazaları çok geç saatlere kadar açık durur ve insanlar gece yarılarına kadar alış veriş yapmaya devam eder. Bir müddet sonra mağazalar, bu tarihte indirim yapmaya başlayınca alış verişe olan talep de artar. Hatta öyle artar ki mağazalardaki insanlar bir birlerini ezecek duruma gelir. İşte alışveriş çılgınlığında dönüşen etkinlik Black Friday olarak adlandırılır.


Son zamanlarda ABD’nin dışında birçok ülkede de Black Friday etkinlikleri olmaya başladı. bu kapsamda, ABD’deki kadar olmasa da ülkemizde de bazı firmalar müşterilerine indirim kampanyaları düzenler oldu.

Black Friday Ne Zaman?

Milyonlarca alış veriş tutkunun merakla beklediği Black Friday indirimleri 23 Kasım Cuma günü ülkemizde başlayacak. Bazı firmalar, Black Friday kampanyasını bir gün ile sınırlı tutarken bazı firmalar ise hafta sonunu da dahil ederek kampanyalarını 3 gün sürdürüyor.


Black Friday etkinliği kapsamında incehesap.com’da birçok üründe indirim imkanı sunuyor. Bir birinden güzel ürünleri en uygun fiyata bulabileceğiniz ve 3 gün geçerli olacak etkinlikte incehesap.com’u ziyaret etmeden alış veriş yapmayın.

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Mehmet Özgür 11/11/2019 00:44

    Merhaba, çoğu insan hazır sistem almak istiyor kara cuma gününde. Belli bir oranda indirim yapmanız harika olur.

  2. Efe Cengiz 05/11/2020 11:56

    Kara cuma da incehesapdaki sistemler indirime girecekmi?