Sosyal Media
sefa

Bozuk Winrar Dosyaları Nasıl Açılır?

Büyük hacimli dosyaları daha güvenli şekilde farklı bilgisayarlara aktarmak için Winrar programını kullanabilirsiniz. Bu program, mevcut dosyaları sıkıştırarak daha güvenli bir aktarma işlemi sunabilir. Özellikle büyük firmaların aktif olarak kullandığı bir programdır. Normal şartlarda ücretli bir programdır. Ancak, ücretsiz olarak da kullanılabilir bir programdır.

Sıkıştırılmış bir dosyanın farklı bir bilgisayara indirilip görüntülenmesi için dosyanın ayıklanması gerekiyor. Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar winrar programı olmadan bir dosyayı ayıklayabilir. Ancak, ayıklanma esnasında sorun çıkabilir ya da dosya bozulabilir. Bunun olmaması için, karşı bilgisayarın da winrar programını indirmesi ve sıkıştırılan dosyayı winrar olarak açması en doğru olan yöntem olacaktır. Özellikle büyük hacimli dosyalar uzun süre indirme işlemi gerektireceğinden, indirme esnasında ki bir kopuklukta bu dosyaların bozulmasına neden olabilir. Bu aşamada, yapılması gereken indirme işlemini devam ettirmek olacak.

“Bozuk Arşiv” Hatasına İlaç Gibi Gelecek Çözüm!

Bozuk Winrar Dosyaları Nasıl Açılır

Özellikle 2 GB ve üstü dosyaların kesinlikle indirme işleminin durdurulmaması gerekir. Olası bir kopukluk esnasında da indirme işleminin manuel olarak devam ettirilmesi gerekir. Dosya tamamen indirildikten sonra “Arşiv Bozuk” hatası alıyorsanız dosyayı tekrar biçimlendirmeniz gerekebilir. Winrar programı yüklü olmayan bir bilgisayarda bozuk arşiv hatası veren dosyaların biçimlendirilmesi mümkün olmayabilir. Bu aşamada yine winrar programına sahip olmanız gerekir. Programa sahip olduktan sonra dosyayı açmaya çalışmadan biçimlendirme işlemi yapabilirsiniz.

Bu aşamada klasör içerisinde ki verilerin zarar görmemesi için, ara vermeden biçimlendirme işlemi takip edilmelidir. Arşiv bozuk hatası, indirme esnasında bazı verilerin indirilememesi üzerine programın verdiği bir hatadır. Yani, indirilen dosya içerisinde ki bir veya birden fazla dosyanın bozuk olduğu anlamına geliyor. Biçimlendirme tamamlandıktan sonra dosyanın içerisine ulaşabilirsiniz. Arşiv bozuk hatasına yol açan dosyaların düzeltilmesi mümkün olmaz. Yani o dosyaların tekrar indirilmesi gerekir. Ancak, indirme esnasında sorun yaşamayan verilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Dosyaları biçimlendirmek için winrar programının kendisinin yanı sıra Google üzerinden ulaşabileceğiniz yardımcı web siteleri de mevcut. Bozuk arşiv olarak nitelendirilen dosyaları web sitelerine aktararak tekrar biçimlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Bu web sitelerine üçüncü taraf web sitesi olarak nitelendirebiliriz.


Yorum yap

*