Sosyal Media
sengul

Chrome Karanlık Mod, Android Kullanıcılarına Sunuldu

Android kullanıcılarının uzun süredir bekledikleri Chrome Karanlık Mod, nihayet yayınlandı. Bir süredir Android Beta sürümünde kullanılan ve beğenilen karanlık mod özelliği, artık tüm Android kullanıcılarının hizmetine sunuldu.

Chrome’un 74.0.3729.112 sürümü ile Android kullanıcılarına sunulan Karanlık Mod, şimdilik maalesef ayarlar bölümünden aktif edilemiyor. Karanlık Mod özelliğini aktif hale getirebilmek için uygulamanın arama çubuğu kısmına “chrome://flags/#enable-android-night-mode” yazısını yazmanız ardından da “Git” seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Sonrasında karşınıza gelen ekrandan “Android Chrome UI dark mode” seçeneğine dokunun. Açılan ekrandan Enabled seçeneğini tercih ederek özelliği aktif hale getirin. Son olarak uygulamayı kapatıp tekrar açın.


Google Chrome uygulamasını tekrar açtıktan sonra uygulamanın ayar bölümüne gidin. Artık bu bölümde Karanlık Mod (Dark Mod) seçeneği bulunuyor olacak. Dilediğiniz zaman Karanlık Mod özelliğini buradan aktif hale getirebilirsiniz.

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Hasan Ali 16/02/2021 14:53

    Pişman olacaksınız yaptığınıza sonra tekrar eski haline getireceksiniz. Bunu yapmaktansa opera kullanın. Karanlık modu açıp kapama tuşu var. Ayrıca reklam engelleme ve VPN de var. Opera da chromium altyapısını kullanıyor zaten.

  2. Bade Ela 20/02/2021 16:59

    hiç güzel değil