Sosyal Media
sefa

Corsair K60 RGB PRO Mekanik Oyun Klavyesi Tanıtıldı

ABD’li teknoloji üreticisi Corsair, yeni oyun klavyesi K60 RGB Pro modelini tanıttı. Alüminyum çerçeve, tuş başına RGB arka aydınlatma ve doğrusal hareket yeteneğine sahip olan Corsair K60 RGB Pro, oyunculara temel bir oyun deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Ayrıca K60 RGB Pro, oyunculara daha yüksek hassasiyet deneyimi yaşatması için Cherry Viola mekanik tuş anahtarlarına sahip.

N-tuş rollover özelliği ile gelecek olan K60 RGB PRO, böylece kullanıcılar ne kadar hızlı hareket etseler de klavye, kullanıcıların tuşa basışlarını kaydedebilecek. Ayrıca, K60 RGB Pro’da oyun esnasında yanlışlıkla Windows tuşuna basıldığında oyunun yarıda kesilmemesi için Windows tuş kilidi modu da bulunuyor.


Corsair K60 RGB PRO Cherry tarafından yaratılan yeni Viola tuş anahtarlarına sahip olacak. Viola anahtarı, Cherry’nin CrossLinear adını verdiği iki aşamalı doğrusal bir anahtardan oluşuyor. Bu anahtar, 45 gramlık bir çalıştırma kuvveti, 2 milimetre çalıştırma mesafesi ve 4 mm’lik toplam hareket mesafesine sahip. Aslına bakılırsa Viola anahtarı, şirketin klasik MX Red lineer anahtarları ile neredeyse ayını. Ancak Viola anahtarında 2 mm’den 4 mm’ye çıkmak için gereken kuvvet 75 gram.


Her tuş için ayrı RGB aydınlatmaya sahip olan klavyede kullanıcılar, renkleri kendi isteklerine göre ayarlayabilecek. Bu özelliği kullanabilmek için Corsair iCue yazılımını kullanmak gerekecek. K60 RGB Pro iCue yazılımını ile tamamen uyumlu olduğu sorunsuz bir şekilde çalışacak.

Önümüzdeki günlerde satışa sunulması planlanan Corsair K60 RGB Pro’nun fiyatı ise henüz açıklanmadı.

 Yorum yap

*