fcp

CS GO'da Adminlik Nasıl Girilir?

Serkan A. 05.01.2023 (Güncellenme: 21.07.2024) Takip et
CS GO’da adminlik yapmak istiyorsanız, ancak adminlik bilgileriniz ile oyuna nasıl gireceğinizi bilmiyorsanız inceleyebilirsiniz.
CS GO'da Adminlik Nasıl Girilir?

Counter-Stikre, silah oyunları arasında neredeyse en çok oynanan oyunlardan biridir. Oyunda temel amaç, diğer silahlı oyunlardan farklı olarak karşı takımı yok etmekten oluşuyor. Bu aşamada belirli harita üzerinde belirli noktalara giderek o bölgeyi korumalı ve gelen düşman birliklerini yok etmeniz gerekiyor. CS GO, Valve şirketi tarafından geliştirilen en gelişmiş ve en güncel Counter-Strike sürümüdür. Oyun, zaten temel bir amacı varken bazı haritalarda da farklı amaçlar ile çeşitlenebiliyor. Örnek vermek gerekirse; Dust2 haritası bomba imha haritasıdır. Eğer CT takımındaysanız karşı takımın kurduğu bombayı imha etmeli ve takımı yok etmelisiniz. Eğer T takımı iseniz belirlenen bölgeye ulaşarak bombayı kurmalı ve bomba patlayana kadar o bölgeyi korumalısınız.

Oyun bu kadar basit olmasına rağmen silahlı oyunlar içerisinde gerçekten çok sevilen bir oyundur. Özellikle FPS oyunu denildiğinde CS GO’nun üzerine bir oyun bulamazsınız. CS GO, offline oynama modu ile birlikte online olarak da oynayabileceğiniz bir oyundur. Online olarak Steam’ın kendi sunucularını tercih edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra farklı kişiler tarafından kurulmuş serverlara bağlanmakta mümkündür. Özellikle admin olmayı ve adminlik yapmayı seven kişiler kişisel sunuculara bağlanırlar.

CS GO’da Adminlik Nasıl Girilir?

CS GO’da admin olabilmeniz için yukarıda belirttiğim gibi kişisel sunuculardan birine girmeniz gerekiyor. Sunucu sahibi server için kurulan panelden size adminlik yazabilir. Hatta yazdığı adminlik sadece belirli yetkilerde bile olabilir. CS GO’da adminlik alabilmek için server sahibinin panel kısmından admin ekle bölümünden sizin steam isminize göre adminlik yazması gerekiyor. Adminlik bilgileri panele girildikten sonra sizin adminlik bilgilerinizi onaylamanız için birtakım işlemler yapmanız gerekiyor.

Öncelikli olarak oyun isminizin panele hangi isim ile yazıldıysa o şekilde değiştirmeniz gerekiyor. İsminiz değiştirildiğinde adminlik hesabınız inaktif olacaktır. Tekrar giriş yapmak için isminizi admin ismi yapıp şifrenizi girmeniz gerekiyor. CS GO’da adminlik yazdırdıysanız hesabı onaylamak için “ tuşuna basarak konsolu açın ve “setinfo _pw “şifreniz”” girin. Şifreniz kısmına adminliği yazan kişinin girdiği şifreyi yazın ve enter tuşuna basın. Bu işlemin ardından servera girerek adminlik yetkilerinizi oyun içerisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Serkan Alçay

Yazmayı ve araştırmayı çok seven profesyonel bir editör

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!