Sosyal Media
sengul

Dell, G Serisi Oyuncu Dizüstü ve Masaüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

Amerikalı teknoloji devi Dell, iki yeni oyuncu bilgisayar modeli ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Yeni bilgisayarlardan ilki G7 modeli olan dizüstü oyuncu bilgisayarı diğeri ise G5 modeli olan oyuncu masaüstü bilgisayarı.

Orta segmentte yer alan yeni oyuncu bilgisayarları Temmuz ayı içersinde satış piyasasındaki yerlerini alacak.

G5 Oyuncu Masaüstü


Intel’in 10. nesil işlemcisinden güç alan Dell’in yeni oyuncu masaüstü bilgisayar modeli G5, AMD Radeon RX 5600 ve NVIDIA GeForce GTX / RTX ekran kartı seçeneklerine sahip olacak. Bilgisayarın hem iç kısmında hem de ön kısmında RGB aydınlatma bulunacak. Bu aydınlatmanın bilgisayara ayrı bir hava kattığını da söylemeden geçmeyelim.

Dell tarafından yapılan açıklamada XPS masaüstü bilgisayarların da yenilendiği ve özelliklerinin Temmuz ayı içerisinde duyurulacağı belirtildi.

G7 Oyuncu Dizüsütü

Kullanıcılarına daha yüksek performans sunmak için yenilenen G7 oyuncu dizüstü bilgisayar modeli, Intel’in 10. nesil işlemcilerinden güç alacak. Ayrıca bilgisayarda NVIDIA GeForce RTX 2070 ekran kartı bulanacak.

Ön panelinde LED aydınlatmaya sahip olacak olan G7’nin 15 ve 17 inçlik versiyonu bulunacak. G7’nin 15 inçlik modelinde RTX 2070 Max-Q ekran kartı bulunurken 17 inçlik versiyonunda ise SUPER RTX 2070 yer alacak.

G7’nin 17 inçlik versiyonu bugün itibariyle 1.429 dolar fiyat etiketinden satışa sunuldu. Bilgisayarın 15 inçlik versiyonu ise 29 Haziran tarihinde satışa çıkacak.

 Yorum yap

*