Sosyal Media
yunus

En Hızlı Şarj Olan Akıllı Telefonlar

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi, akıllı telefonların sürekli yeni özelliklere kavuşmasını beraberinde getiriyor. Bunlardan biri de kuşkusuz hızlı şarj teknolojisi.

Her ne kadar akıllı telefon üreticileri yeni çıkardıkları amiral gemilerinde güçlü bataryalar kullanmış olsalar da, gün içerisinde telefonlarını yoğun kullanan kullanıcılara bu bataryalar bile yeterli olmuyor ve daha gün bitmeden telefonların şarjı bitiyor. İşte burada kullanıcıların imdadına hızlı şarj teknolojisi yetişiyor.

Son dönemde piyasaya çıkan birçok amiral gemisi telefonlarda hızlı şarj özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, telefonlarını saatlerce şarja takılı bırakmaktan kurtuluyor. Öyle ki bazı hızlı şarjlar telefonları 1 saatte tamamen şarj edebiliyor.

Hızlı şarj teknolojisi konusunda akıllı telefon üreticileri de bir birleri ile ciddi bir rekabet haline gelmiş durumda. Peki, şu an piyasada en hızlı şarj olan telefon hangisi desek. PhoneArena, bu konuda bir takım testler yaptı ve sonuçları paylaştı. İşte PhoneArena’nın yaptığı testlere göre en hızlı şarj olan 15 akıllı telefon.  

 

Listenin birinci sırasında Huawei’nin yeni telefonu P20 Pro yer alırken, Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 9 ise listenin beşinci sırasında yer aldı. Listede en dikkat çeken akıllı telefon ise iPhone X oldu. Apple’ın en son çıkardığı amiral gemisi telefonu iPhone X, listenin otuz yedinci sırasında kendine yer bulabildi.

Akıllı Telefon modelleri için tıklayınız.


Yorum yap

*