Sosyal Media
sefa

Facebook Videoları iPhone’a Nasıl İndirilir?

Facebook, şimdilik kullanıcılarının videolarını direkt olarak indirmelerine izin vermiyor. Böyle olunca da kullanıcılar, videoları indirmek için üçüncü parti uygulamalara ve web sitelerine bağımlı kalıyor.

Apple bu sorunu görmüş olmalı ki, App Store’da video indirme yeteneğine sahip üçüncü parti uygulamalara yer veriyor. Sizde iPhone’unuza Facebook hesabınızdan video indirmek istiyorsanız App Store’dan bu uygulamalardan bir olan “Browser and File Manager for Documents”ı indirebilirsiniz. Bu program sizin işinize fazlasıyla yarayacaktır. Facebook’taki videoları iPhone’unuzun Film Rulosuna indirmek ve kaydetmek için bu uygulamayı bir Facebook video indiricisi ile birlikte kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Facebook’tan iPhone’a video indirme süreci size biraz uzun gelebilir. Fakat bir kez öğrendikten sonra kolay bir şekilde istediğiniz videoları kolay bir şeklide indirebilirsiniz.

Bu işlem için öncelikli olarak videoların bağlantısını kopyalamak gerekiyor. Sonrasında ise videoyu indirme ve kaydetme işlemi kalıyor. Biz de sizlere ilk önce Facebook videolarının bağlantısı nasıl kopyalanır onu anlatacağız. Ardından videoyu indirme ve kaydetme işlemini anlatacağız.

Not: Bu işlemi iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda uygulayabilirsiniz.

Facebook Video Bağlantısı Nasıl Kopyalanır?

1- iPhone’unuzdan Facebook uygulamasını açın.

2- Facebook’tan yüklemek istediğiniz videoyu açın.

3- Videonun altındaki Paylaş düğmesine dokunup ardından “Bağlantıyı Kopyala”yı seçin.


Facebook’tan Video İndirme;

1- iPhone’unuza “Browser and File Manager for Documents” adlı uygulamayı indirin.


2- Uygulamayı yükledikten sonra açın.

3- Tarayıcının üst kısmındaki adres çubuğuna dokunun ve pickvideo.net yazın. Bu web sitesi sayesinde Facebook, YouTube, Instagram, Vimeo gibi farklı kaynaklardan video indirebilirsiniz.


4- Sayfa yüklendikten sonra, videolarınızı nereden indirmek istediğiniz seçenekleri karşınıza gelecek. Facebook seçeneğine dokunun.


5- Şimdi Facebook videosunun bağlantısını “Video bağlantısını gir ...” yazan beyaz arama kutusuna yapıştırın. Ardından indirme düğmesine basın.


6- İndirme bağlantısını görüntülemek için sayfa yeniden yüklenecektir. Sayfanın altına inin. MP4 İndir’i seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe basılı tutun ve açılan menüden İndir’e dokunun.


7- Bu işlemlerin ardından uygulama videoyu indirmeye başlayacaktır. Videonuzun indirilme durumunu indirilenler sekmesinden görüntüleyebilirsiniz.


8- Video indirme işlemi tamamlandıktan sonra Dosyalar sekmesine gidin. Şimdi videonun yanında bulunan üç nokta simgesine basın. Aralarında seçim yapabileceğiniz seçeneklerin bulunduğu bir menü karşınıza çıkacaktır. “” seçeneğine hafifçe dokunun.


9- Şimdi Paylaşım Sayfasından Video Kaydet’i seçin. Video, iPhone'unuzdaki Fotoğraflar uygulamasına kaydedilecektir.


10- iPhone’unuzdan Fotoğraflar uygulamasını açın ve Film Rulosu albümüne gidin. Artık Facebook'dan indirdiğiniz videoyu görüyor olmalısınız. Artık indirdiğiniz bu videoyu diğer uygulamalarda paylaşabilir veya daha sonra çevrimdışı modda izleyebilirsiniz.

Artık bu uygulamayı kullanarak istediğiniz videoyu Facebooktan indirebilirsiniz.Yorum yap

*

Yorumlar

 1. salih zengin 07/02/2018 18:31

  Biraz uzun ancak bilgilendirici bir yazı olmuş.

 2. salih zengin 07/02/2018 18:31

  Biraz uzun ancak bilgilendirici bir yazı olmuş.

 3. Ercan 02/03/2018 10:45

  İNDİRME İŞLEMİNE BAŞLAMIYOR MAALESEF

 4. Gamze ALPARSLAN 13/04/2018 13:39

  Paralı indirme yapıyor indir dediğimiz zaman başka sayfaya atıyor tek kullanımlık şifreyi telefona yolluyor üyelik başlatıyor

 5. Aydın 16/04/2018 14:42

  6. Sıradaki işlem de Download MP4 linki çıkmıyor + Yine 6. Sırada ki Download linki çıkmıyor...

 6. Murat Ünal 26/04/2018 14:06

  6.basamakta dediğiniz gibi olmuyor. Download MP4 seçeneği çıkmıyor dört farklı download seçeneği çıkıyor basılı tutunca da indir veya download diye bi sekme gelmiyor. neden olabilir yardımcı olur musunuz lütfen ?!

 7. Mustafa er 07/02/2019 16:34

  Dowvload a tıklıyoruz. Video oynuyor. İndirme butonu yok.

 8. Tuğba 24/03/2019 09:54

  Pickvideo.net yazıyorum açılmıyor