Sosyal Media
sengul

Galaxy Note 9’un Ekran Kayıt Özelliğini Kullanarak Oyunlar Nasıl Kaydedilir

Galaxy Note 9’unuza Fortnite’ı yükledikten sonra destansı yolculuğunuzu telefonunuza kaydetmek ve bunu arkadaşlarınızla paylaşmak isteyebilirsiniz. Üstelik bu kayıt işlemini yapmak için telefonunuza üçüncü taraf uygulaması indirmenize de gerek yok. Galaxy Note 9’un ekran kayıt özelliğini kullanarak ister Fortnite isterseniz başka bir oyunu telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Game Launcher’ı Yükeleyin

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle telefonunuza Game Launcher’ı yükleyin. Ardından Ayarlar>>Gelişmiş>>Oyunlar bölümüne gidin ve Game Launcher’ı açın.

Ekran Kayıt Ayarlarını Yapın


Öncelikle telefonunuzun ana ekranından Game Launcher’a gidin. Ardından kaydetmek istediğiniz oyunu açın. Oyun açıldığında, gezinme çubuğunu ortaya çıkarmak için ekranın altından yukarı doğru kaydırın. Gezinme çubuğundan, küçük dairesel oyun kumandası simgesine dokunun. Ekrana gelen simgelerden önce “Oyun ayarları aracı” simgesine ardından “Video kaydet” seçeneğine dokunun. Çözünürlüğü ve bit hızını ayarlamak için “Video kalitesi” seçeneğine bölümüne gidin.

Ekran Kaydı Nasıl Yapılır

Artık Game Launcher ve ekran kayıt ayarlarına sahip olduğunuza göre, istediğiniz oyunu kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için ana ekrandan Game Launcher'ı ardından kaydetmek istediğiniz oyunu açın. Oyun açıldığında, gezinme çubuğundaki “Kayıt” simgesine dokunun.

Kaydı durdurmak için gezinme çubuğundaki “Durdur” düğmesine dokunun. Kaydettiğiniz videolarınızı görüntülemek için, ekranın altındaki "Game Launcher’da kayıtlı videoyu görün" bölümüne gidin.

Kaydettiğiniz videoları, Google Fotoğraflar veya Samsung'un Video Oynatıcı uygulaması gibi uygulamalarla görüntüleyebilir veya paylaşabilirsiniz.

 Yorum yap

*