Sosyal Media
yunus

Galaxy S9 ve S9 Plus'ın Pil Ömrünü Uzatmak İçin Öneriler

Samsung'un yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S9 ve S9 Plus, geliştirilmiş kamera, AR Emoji ve stereo hoparlör gibi sahip oldukları özellikleri ile kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

Samsung, bir önceki amiral gemisi modellerine göre telefonların batarya kapasitelerinde değişikliğe gitmedi ancak yazılımsal olarak bir takım iyileştirmeler gerçekleştirdi.

Galaxy S9 ve S9 Plus'ın batarysasından daha uzun süre faydalanabilmek için birkaç basit önlem işinize oldukça yarayacaktır.

1- Her zaman Açık Ekranı Devre Dışı Bırakın

Bu özellik, bildirimleri görüntülemek için oldukça kullanışlı fakat her zaman açık olduğundan, telefonun bataryasını hızlı bir şekilde tüketiyor. Bu nedenle özelliği devre dışı bırakmanız telefonunuzun batarya ömrünü ciddi oranda artıracaktır.

Özelliği devre dışı bırakmak için; Ayarlar>>Kilit Ekranı ve Güvenlik>>Her Zaman Açık Ekran sıralamasını izleyerek kapalı konuma getirebilirsiniz.


2- Ekran Çözünürlüğünü Düşürün

Galaxy S9 ve S9 Plus'ın ekranı 2960x1440 (QHD+) piksel gibi oldukça yüksek çözünürlüğe sahip. Ekran çönürlüğünü bu ayarlarda kullandığınızda herşeyi daha parlak ve daha iyi görürsünüz. Ancak bu sizin telefonunuzun bataryasına bir yük demek. Çünkü telefonun ekranı, daha fazla piksel oluşturmak için daha fazla işlemci kullanır bu da pil ömrünün azlamasına neden olur.

Telefonunuzun pil ömründen tasarruf etmek istiyorsanız ekranın çözünürlük ayarlarını daha düşük seviyeye getirin. Bunun için; Ayarlar>>Ekran>>Ekran Çözünürlüğü sıralamasını takip ederek çözünürlüğü düşürebilirsiniz.


3- Ekran Zaman Aşımı Süresini Azaltın

Telefonunuzun ekranı ne kadar uzun süre açık kalırsa telefonunuz o kadar çok pil tüketir. Bu nedenle telefonunuzun ekran zaman aşımı süresini en düşüğe ayarlayın. Bunun için; Ayarlar>>Ekran>>Ekran Zaman Aşımı sıralamasını izleyerek en düşük seviyeye ayarlayabilirisniz.


4- Ekran Parlaklığını Düşürün

Ekran parlaklığının yüksek olması pil ömrünü kısaltan en büyük nedenlerin başında geliyor. Bu nedenle ihtiyaç duymadığınız zamalarda telefonunuzun ekran parlaklığını düşürmeniz telefonunuzun pil ömrünü oldukça uzatacaktır.
Yorum yap

*