Sosyal Media
yunus

Galaxy Tab S8 Ultra’nın Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Cep telefonlarından televizyonlara birçok alanda kendini dünya piyasasına kanıtlamış Güney Kore merkezli Samsung, bu sefer de çıkaracağı tablet modeli ile birlikte karşımıza çıkıyor. Daha önce sızıntı haberlerinin kurbanı olan ama teknik özellikleri bakımından pek fazla bilgi sızdırılmayan tabletin, bu sefer detaylı bir şekilde teknik özellikleri sızdırıldı. Tablet pazarındaki payını da büyütmek isteyen teknoloji devi Samsung’un önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Tab S8 serisinin Ultra modeli hakkındaki sızıntılara yakından bakalım.


Galaxy Tab S8 Ultra Teknik Özellikleri

Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen Galaxy Tab S8 serisinin amiral gemisi olarak kullanıcılar ile buluşacak olan Galaxy Tab S8 Ultra modelinin teknik özellikleri sızdırıldı. Sızdırılan bilgilere göre 14,6 inç boyutuna 2,960 x 1,848 piksel çözünürlüğünde bir SUPER AMOLED ekrana sahip olacak tabletin 120Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca Tab S8 Ultra'daki çerçevelerin yalnızca 6,3 mm ölçüsüne sahip olduğu. Galaxy Tab S8 Ultra, Aralık ayında tanıtılan ve tüm dikkatleri üzerine çeken Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden gücünü alacak. Bu chipset yüksek performans çekirdeği olarak 1 adet 3 GHz Cortex X2 ve 3 adet 2.5 GHz Cortex A710 çekirdeklerine sahip. Verimlilik çekirdeği olarak bilinen ve düşük güç tüketimine sahip olan Cortex A510 ise 1.8 GHz hızlarında çalışıyor.


Kamera özelliklerine bakacak olursak cihazın arkasında 13 Megapiksel ana kamera ve 6 Megapiksel ultra geniş açılı, ikili kamera sistemin olduğunu görüyoruz. 5.5 mm kalınlığına sahip olan Galaxy Tab S8 Ultra, 11.200 mAh batarya gücüne ve 45W hızlı şarj desteğine sahip. Galaxy Tab S8 Ultra, 8 GB RAM + 128 GB, 12 GB RAM + 256 GB ve 16 GB RAM + 512 GB olmak üzere 3 farklı RAM ve depolama seçenekleri ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Ayrıca sızdırılan bilgilerde cihaz, LTE ve 5G olmak üzere iki farklı sürümle satışa çıkacağı belirtiliyordu.


Yorum yap

*