Sosyal Media
sefa

Garmin, Yeni Akıllı Saatlerini Duyurdu!

Garmin, kullanıcısına en iyi şekilde eşlik edebilecek yeni akıllı saatlerinin duyurusunu yaptı. Markanın yeni akıllı saatleri Forerunner 955 Solar ve Forerunner 255 Series oldu. Marka, her iki ürününde farklı tüketicilere hitap ettiğini belirtti. Cihazların ikiside 1 Haziran Dünya Koşu Günü’nü kutlamak amacı ile bu hafta pazara çıkış yapacak. Cihazlar açık hava deneyimlerinizi arşa çıkartacak özellikler ile dolu olacak. Müzik özelliklerinde tutun pil ömrüne kadar gerçekten efsane cihazlar olacağını söyleyebilirim.

Pil ömrü ile alakalı Garmin 955 Solar, toplamda 49 saate kadar açık olarak kalabiliyor. 49 saat test edilen cihazın GPS özelliğinin açık olduğunu belirtmek isterim. Daha ekonomik kullanımlarda da 49 saatten daha fazla dayanabileceği çok bariz belli. GPS, çok fazla enerji tüketen bir özellik olarak biliniyor. Buna rağmen 49 saatlik kullanım süresi gerçekten çok iyi.

Garmin’in Yeni Saatleri Dokunmatik Arayüzüne Sahip!

Garmin 955 Solar’ın bir düzine özelliği olsa da kesinlikle en kullanışlı özelliği şarj lensi ve dokunmatik arayüzüdür. Özelliklerin biri saati tam iki gün boyunca kullanabilmenize olanak sağlar. Bir diğer özellik ise kullanıcı arayüzü içerisinde en iyi şekilde etkileşime girmenize olanak tanır. Menüler içerisinde gezinmek ve özellikleri kullanmak için fiziksel bir düğmeye ihtiyacınız kalmıyor. Garmin 955 Solar’ın tek özelliği de bu değil. En zorlu ortamlarda bile GPS konumu paylaşabilmek için çok bantlı GPS özelliğine sahip. Garmin güvenlik konusunda gerçekten adından söz ettirmeye devam ediyor.

Garmin, Yeni Akıllı Saatlerini Duyurdu!

Garmin 255 serisinde ise eğitim metrikleri paketi mevcut. Tam triatlon desteği ve acil bir durumda Live-Track gibi entegre güvenlik donanımı bulunuyor. Ek olarak çok bantlı GPS desteği bu üründe de devam ediyor. Böylelikle Gaming 955 Solar modelinden birini almasanız bile bu özelliği elde edebiliyorsunuz. Fiyat konusuna gelmeden önce öncelikle bu cihazların Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor. Tahminlerime göre, her teknolojik üründe olduğu gibi cihazlar global pazara çıktığında Türkiye’ye gelmesi birkaç ay sürebiliyor. Bu saatlerinde ülkemize gelmesi birkaç ay sürebilir. Ancak, Türkiye’de satışa sunulması karar verildiğinde birkaç ay sürebilir. Fiyat konusunda ise Garmin Forerunner 955 Solar ve Forerunner 955i; 599 ila 499 dolar arasında bir satış rakamı ile çıkış yapacak. Forerunner 255 serisi de 399 dolar ila 349 dolar arasında bir satış etiketine sahip olacak.

İncehesap.com ile en uygun akıllı saat modellerine ulaşabilirsiniz.


Yorum yap

*