Sosyal Media
yunus

Google Assistant İle Tuş Kilidi Nasıl Kapanır/Açılır?

Google Assistant, bir çok konuda kullanıcılarına yardımcı oluyor. Örneğin, bu sesli asistanı kullanarak müzik ve video oynatabilir, trafik durumunu kontrol edebilirsiniz. Bunlar, Google Assistant'ın yapabildiklerinden sadece bir kaçı. Şimdi ise Google Assistant'a yeni bir özellik daha eklendi. Artık Android telefonlarda Google Assistant'a komut vererek telefounuzun ekranını açıp kapatabilirdsiniz.

Google Assistant'ı Nasıl Yükleyebilirim?

Bir android telefona sahipsiniz ve hala Google Assistant'ı yüklemediyseniz üzülmeyin. Bu programı çok kolay bir şekilde Google ve Google Play Services Beta Programından telefonunuza indirebilirsiniz. Aşağıda yer alan video, Google Assistant'ı nasıl yükleyebileceğinizi anlatıyor. Sizlere yardımcı olacaktır.


Videoda dil olarak İngilizceyi seçmenizi istiyor fakat siz Türkçe’yi de tercih edebilirsiniz. Çünkü çoğu telefonda Türkçe dil seçimi de sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Eğer sorun yaşarsanız İngilizce dili seçebilirsiniz.

Google Assistant İle Telefonunn Ekranını Açma!

Google Assistant'ı telefonunuza başarı ile yükledikten sonra "OK Google" söylemeniz yeterli. Bu komut sayesinde Google Assistant devereye giriyor ve telefonunuzun ekranı açılıyor. Böylece kolay bir şeklide telefonunuz ile etkileşime geçebiliyorsunuz. Bundan sonra telefonunuzdan görüşme yapabilir e-postalarınızı görüntüleyebilir ve daha bir çok şeyi yapabilirsiniz.


Google Assistanat İle Telefon Ekranını Kilitleme!

Bu işlem birazcık zamanınızı alacak. Çünkü bu Google Assistant'ta olmayan bir özellik. Bu özelliği aktıif edebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- Az önce söylediğimiz gibi bu özellik henüz Google Assistant'ta yok. Dolayısı ile telefonunuza telefon ekranını kilitleyen bir uygulma indrimeniz gerekiyor. Aşağıdaki uygulamalardan birini indirmeniz yeterli olacaktır;

Off+

2- Programlardan birini yükledikten sonra Google Assistant’ı açın ve menü butona dokunun.

3- Üç noktaya tıklayarak Ayarlar>>Kısa Yollar’a gidin.

4- Kısa yollar sekmesinde mavi + buton (blue + button)’a dokunun.

5- Aşağıdaki bilgileri içeren yeni bir kısa yol oluşturun.

I. "OK Google" söylediğimde: Ekranı kilitle

II. Google Assistant'ın yapması gereken;Screen Off

6- Daha sonra "Kaydet"e tıklayın.Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Ubeydullah 20/12/2018 19:52

    merhabalar. google asistanda bluetooth kulaklık ile telefona hiç dokunmadan ekran açmak istiyorum fakat telefon ekran kilidi olduğu için malesef bu konuda yardımcı olamıyorum diyor. kulaklığı güvenilir cihaz olarak da ekledim bluetooth bağlı iken tuş kilit şifresi de istemiyor. ama yinede tuş kilitli iken uygulama çalıştıramıyorum. yardımcı olursanız memnun olurum. teşekkürler.

  2. w1w 22/08/2020 12:40

    1e1e1e