Sosyal Media
sengul

Google Haritalar’a Yepyeni Bir Özellik Geliyor

Oldukça yaygın olarak kullanılan navigasyon uygulaması Google Haritalar, yeni bir özelliğe kavuşuyor. Bu yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar, geçiş güzergâhlarındaki ücretli yolların tutarlarını da öğrenebilecek.

Bildiğiniz üzere birçok navigasyon uygulaması kullanılan güzergahlarda ücretli yolların olup olmadığını belirtiyor fakat yolların ücretini göstermiyordu. Google, getirdiği yeni özellik sayesinde Google Haritalar uygulaması artık ücretli yolların ne kadar tuttuğunu da söyleyecek. Bu yeni özellik kullanıcıların çok hoşuna gideceğe benziyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre uygulama, kullanıcının belirlediği güzergâhtaki toplam geçiş ücretini göstermekle birlikte, aynı zamanda insanlara alternatif yollar da sunacak.


Google, Haritalar uygulamasına bu yeni özelliği getirmeden önce kullanıcılara özelliğin işe yarayıp yaramayacağı konusunda bir anket düzenledi. Kullanıcılardan olumlu yanıt alan şirket, yine aynı kişilere yol ücretlerini teker teker göstermesi gerektiğini mi yoksa güzergâhtaki toplam maliyeti mi sunması gerektiğini danışan Google, ikinci seçenekte karar kıldı.

Yolların geçiş ücretleri dışında kullanıcılara daha uygun ya da ücretsiz yoldan gidebilmeleri için alternatif yollar sunacak olan Google'ın bu özelliğinden şimdilik sadece Harita Önizleme Programı'nda dahil olan kullanıcılar yararlanabiliyor. Ancak yeni özelliğin kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

 

 Yorum yap

*