Sosyal Media
sefa

Google, Siyaset Konulu Mailleri Artık Spama Göndermeyecek

Google şirketi siyasi mailleri artık spam klasörüne atmayacak. Siyaset konulu mailler direkt olarak gelen kutunuzda görünecek. Seçim tarihleri yaklaştığında, adayların kampanyalarından binlerce e-posta bombardımanına tutulabilirsiniz. Bu mailler bazı kişiler için gerçekten değersizdir. Gmail bunu bildiği için bu mailleri direkt olarak spam dosyasına atıyordu. Ancak, gelen bilgilere göre Gmail bu mailleri spama değil, gelen kutusuna göndermek istiyor.

Elde edilen raporda, Google’ın Federal Seçim Komisyonu’na kampanya e-postalarını spam klasörüne gönderilmemesi için izin istediği bildirildi. Farklı bir deyişle, yetkili adaylardan, siyasi partilerden ve komisyona kayıtlı liderlik siyasi eylem komitelerinden gönderilen mailler gelen kutusunda görünecek ve spam klasörüne taşınmayacak. Google, siyasi mailleri gönderecek olan kurumlara kimlik avı, kötü amaçlı yazılım ve yasa dışı içerik politikalarına karşı önlem aldığını ve bu kurumların bu kurallara uyması gerektiğini söyledi.

Siyasi Partilerden Gelen Mailler Spama Düşmeyebilir!

Ek olarak bu gelişmenin sizi üzmeyeceğini bildirmek isterim. Google şirketi gelen kutunuzu gereksiz mailler ile doldurmak istemiyor. Şirket, kullanıcılarına kampanyadan daha fazla mail alma konusunda anket yaptığını belirtiyor. Kullanıcının onayından sonra daha fazla mail gönderilecek. Daha sonra onayınızı geri çekerek bu programdan ayrılabilirsiniz.

Konu ile alakalı açıklama yapan Google sözcüsü; “Gmail’in istenmeyen mailleri en aza indirmek de dahil olmak üzere tüm kullanıcılarımız için harika bir deneyim sunmasını istiyoruz. Ancak, mailleri siyasi bağlantıya göre filtrelemiyoruz.” dedi. Şirketin kampanya maillerini spam klasörüne göndermeyi durdurma kararının arkasında farklı bir sebep bulunuyor. Bu ay, Amerika’da ki bir parti e-posta platformlarında ki filtrelerin nasıl çalıştığına dair bir rapor istedi. Ek olarak kullanıcılar onları almak istediğinde maillerini spam olarak işaretlemeyi durdurmasını talep ediyor.

Google, Siyaset Konulu Mailleri Artık Spama Göndermeyecek

Google şirketinin 2020 seçimleri sırasında partilerden gelen kampanya maillerinin neredeyse %70’ini spam olarak işaretlediğini söyledi. Ancak, Google şirketi algoritmaların bunu yapmadığını ve kullanıcıların bu mailleri spam olarak bildirdiğini belirtiyor. Son olarak bu gelişmenin kesin olmadığını bildirmek istiyorum. Bu, şu anda belirsiz bir durum olarak yerini koruyor. Şirket, bu gibi açıklamaları yapmış olsa bile, gelen mailleri direkt gelen kutusunda göstermekten emin değil. Kısa bir süre sonrasında bunun olup olmayacağını göreceğiz.


Yorum yap

*