Sosyal Media
sengul

Hava Temizleme Cihazları İşe Yarıyor mu?

Kapalı mekanlarda temiz hava aldığınızı düşünüyorsanız muhtemelen yanılıyorsunuz. Soluduğumuz havada zararlı gaz, kötü koku, virüs, partikül, polen ve daha sayamadığımız birçok madde bulunur. Gözle göremediğimiz zararlı partiküller nefes alıp verdikçe sağlığımızı riske atar. İnsan sağlığına zarar veren bu kirletici maddeleri temizlemek için üreticiler tarafından hava temizleyici cihazlar geliştirildi. Peki, son zamanlarda kullanımı artan hava temizleme cihazları gerçekten işe yarıyor mu? 

Hava temizleme cihazı adından anlaşılacağı gibi havayı temizleyen cihazdır. Yüksek etki sunan cihaz, basit bir çalışma yöntemine dayanır. İlk aşamada, kirli ortam havasını içine çeker ve içinde bulunan filtrelerden geçirerek iyonize eder. Daha sonra, zararlı maddelerden ayrıştırarak temizlediği havayı tekrar ortama verir. Bazı ürün modellerinde HEPA filtre kullanılır. Açılımı “Yüksek Verimli Partikül Yakalayıcı” olan HEPA filtre, zararlı küçük partikülleri filtreler. Elektrikli süpürge ve hava temizleme cihazlarında bulunan HEPA filtreler, havadaki alerjen, virüs, toz, bakteri gibi küçük parçacıkları giderir, sağlıklı hava sunar. Özellikle, astım ve solunum rahatsızlığı olan kişilerin rahat nefes almasını sağlar.

Hava temizleyici cihazlar, ortam havasını temizlemek için hava akışını arttırır; ultra ince toz ve alerjen maddeleri, gaz ve kokuları yakalar. Sigara dumanındaki zararlı bakterileri ayrıştırır, böylece pasif içiciler zarar görmez, ortam sigara kokmaz. Soluduğunuz havayı sizin ve sevdikleriniz için sağlıklı hale getirir. Normal durumlarda da gerekli olan cihazı özellikle, hava kirliliğinin yoğun olduğu bölgelerde yaşayanlar, astım gibi solunum rahatsızlığı olan kişiler, çocuğu ve evcil hayvanı olan ev sakinleri hiç düşünmeden satın alabilir. En yeni hava temizleyicileri, en uygun fiyatlarla satın almak için incehesap.com'u ziyaret edin!

Yorum yap

*