Sosyal Media
sengul

Her Bütçeye Göre Kablosuz Kulaklık Modelleri

Son dönemin favori aksesuarlarından olan kulaklıklar, yanımızdan ayırmadığımız bir parçamız haline geldi. Müzik dinlemekten tutun, telefon konuşmalarımıza kadar sürekli kullandığımız bu aletler gelişen teknolojiyle birlikte kablolarından da kurtulmaya başladı. Önce akıllı telefonlarımızın kulaklık girişleri değişti, sonrasında bluetooth teknolojisinin gelişmesi ile birlikte en az kablolu modeller kadar iyi ses kalitesi sunan kablosuz kulaklıklar ortaya çıkmaya başladı. Dolayısıyla kablosuz kulaklığa geçiş yapmayı düşünen birçok kullanıcı, yüzlerce alternatif arasından iyi bir ses performansına sahip, dayanıklı modelleri bulmaya çalışıyor.

Bu yazımızda kablosuz kulaklık almayı düşünen okuyucularımız için, farklı kullanım alanlarına sahip ve fiyat/performans yönünden başarılı bulduğumuz ürünleri paylaştık.
Spor yapanlara özel: Aukey Latitude EP-B40

Spor salonuna gidenler bilirler, dikkatiniz dağılmadan iyi bir antrenman yapmanın en kolay yolu kaliteli bir kulaklıktan geçiyor. Nispeten uygun fiyatlı ve rahat bir model olan Aukey Latitude EP-B40 kablosuz kulaklık spor salonu için gayet güzel bir ürün. Minimum 8 saatlik bir pil ömrü sunun kulaklık, silikon uçları ve kanat kısımları sayesinde yüksek yoğunluktaki idmanlarınızda bile kulağınızdan çıkmıyor. Kablosunun biraz fazla uzun olması (çok rahat olmasa gerek) dahi, fiyat aralığında en iyi seçenek olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Üstelik terlemeniz de sorun değil…


                                                         

Bütçe dostu kablosuz kulaklık: Jabra Move Wireless

Jabra Move Wireless, kulak üstü modelleri seven ve kablosuz kulaklığa çok fazla para harcamak istemeyenler için mükemmel bir alternatif. Fiyatına göre başarılı bir performans sunan kulaklık, neredeyse iki misli fiyatına satılan rakipleri kadar da iyi. Eğer kalitesi bir ses performansı ve kontrol tuşlarına kolayca erişim sağlayabildiğiniz rahat bir kablosuz kulaklık arıyorsanız Jabra Move Wireless sizin için doğru tercih olacaktır.


 


Gerçek kablosuz: Jabra Elite 65t

Eğer teknolojiyi yakından takip eden biriyseniz son çıkan ürünler sizin için önemlidir ve gerçek manasıyla kablosuz kulaklıkları da duymuş olmalısınız. Bu ürünlerin büyük bir çoğunluğunun, henüz ilk jenerasyon olmasından kaynaklı bazı kusurlara sahip olduğu bir gerçek. Ancak, Jabra Elite 65t modeli en az standart bir bluetooth kulaklık kadar iyi performans sağlıyor diyebiliriz. Harika bir ses kalitesi, pil ömrü ve rahat bir kullanım sunan Jabra Elite 65t’nin üzerinde herhangi bir kablo bulunmadığına da hatırlatalım.

Gerçek kablosuz kulaklık deneyimini yaşamanızı sağlayan Jabra Elite 65t ses yalıtımı konusunda da oldukça başarılı olmasının yanında, bazı durumlar için kullanabileceğiniz “transparency mode” sayesinde etrafınızdaki sesleri de duyabilmeniz mümkün. Yani gürültü engelleyici özelliği istediğiniz zaman kapatabiliyorsunuz.

Sesli asistanlar (Google Assistant, Siri ve Alexa) ile uyumlu bir şekilde çalışabilen kulaklığın sesli komut özellikleri de oldukça kullanışlı. Bluetooth 5.0 teknolojisini destekleyen kulaklık, rakiplerine göre çok daha sorunsuz ve daha güçlü bir bağlantı sunmakta. Özellikle arama esnasında temiz ve kaliteli ses performansı veren Jabra Elite Active 65t, kablo ile uğraşmadan gerçek kablosuz kulaklık deneyimini yaşamak isteyenler için biçilmiş kaftan.Bluetooth Kablosuz: Sony H.ear On WH-H900N

Kulaklık sizin için gerçekten önemli bir aksesuar ise ve almışken iyi bir ürün alayım diye düşünüyorsanız, Sony H.ear On WH-H900N tam size göre. Sony H.ear On WH-H900N, aktif gürültü önleme sistemi, uzun pil ömrü, aramalarda temiz ve net konuşmalar yapmanızı sağlayan mikrofonu ve harika ses kalitesiyle kablosuz kulaklıklar arasında hem tasarım hem de kalite yönünden dikkatleri üzerine çeken bir model olmuş.

Rakiplerine oranla çok daha iyi bir ses kalitesine sahip olan H.ear On WH-H900M gürültü önleyici özelliği açık ya da kapalı olması fark etmeksizin başarılı bir performans sunuyor. Bass’lar gayet hissedilebilir seviyede ve vokalin önüne geçmiyor, dolayısıyla müzik dinlerken keyifli anlar geçirmek işten bile değil. Hafif olması taşınabilirliğini kolaylaştırırken, rahat ve ergonomik tasarımı H.ear On WH-H900M’i uzun süreli kullanımlar için ideal bir kulaklık haline getirmiş. Dizaynı da çok şık olan kablosuz kulaklık, birçok renk seçeneğiyle satışa sunulmuş durumda.

Oyuncu Kulaklıkları için tıklayınız. Yorum yap

*