Sosyal Media
sefa

Honor 30 Pro Plus, DxOmark'ra Zirveye Çok Yaklaştı

Honor'un yeni amiral gemisi telefonu Honor 30 Pro Plus'ın kamera performansı çok merak ediliyordu. DxOmark, kafalardaki merakı gideren test sonuçlarını açıkladı. Honor 30 Pro Plus, kamera konusunda ne kadar iddialı olduğunu göstermiş oldu.

Fotoğraf testlerinden 136 puan almayı başaran Honor 30 Pro Plus, viode testlerinden ise 104 elde etti. Bu testlerin sonucunda ise genel performansta 125 puan almış oldu. Honor 30 Pro Plus, otomatik odaklama, pozlama ve renk gibi kriterlerde yüksek puanlar alırken özellikle yakınlaştırma kabileyeti ile DxOmark'tan övgü almayı başardı.


Video kayıtlarda ise pozlama, renkler ve otomatik odaklama gibi özellikler yine yüksek puanlar alırken genel stabilizasyon bu alandaki en önemli noktalardan biriydi. Ayrıca Honor 30 Pro Plus, tıpkı sonra zamanlarda çıkan amiral gemisi modellerinde standart olan olan 60 fps'de 4K (2160p) kayıt yapabilme yeteneğine sahip.


Genel olarak bakıldığında, Honor 30 Pro Plus, dinamik aralık, doku, hızlı otomatik odaklama ve görüntü sabitleme gibi kriterlerde çok başarlı oldu. Telefonun eksiği ise düşük ışıkta fotoğraflarda keskinlik kaybı olarak gösterildi.


Tüm değerlendirmeler sonucunda Honor'un yeni amiral gemisi modeli 30 Pro Plus, genel ortalamada alığı 125 puan ile DxOmark'ın en iyi kameraya sahip telefonlar listesinin ikinci sırasına adını yazdırdı.
Yorum yap

*