Sosyal Media
sengul

HP, Dünyanın İlk Çift Ekranlı Dizüstü Bilgisayarını Duyurdu

HP'nin oyunculara özel olarak çıkardığı Omen serisi dizüstü bilgisayarlar, oyuncular tarafından fazlaca ilgi görmeyi başardı. HP, bu kez oyun severlerin karşısına Omen sersinde farklı bir model ile çıkıyor. Şirket, çift ekrana sahip dünyanın ilk dizüstü bilgisayarı olduğunu ifade ettiği yeni Omen X 2S modelini yakında satış piyasasına çıkaracak.

Omen X 2S'te standart olarak 15 inçlik ekran bulunuyor. Ayrıca bilgisayar klavyesinin üst kısmında 6 inç boyutunda ikinci bir ekran daha yer alıyor. Bu ekrandan kullanıcılar isterlerse başka bir uygulama da açabiliyor. Örneğin bir yandan oyun oynarken diğer taraftan müzik uygulaması açılabiliyor. Ayrıca ikinci ekranın HD çözünürlüğe sahip olduğunu söylemeden geçmeyelim.


HP, dizüstü bilgisayarlarının orta kısmına yerleştirdiği touchpad ekranını Omen X 2S'te klavyenin sağ tarafına almış. Bu tasarımın oyuncular için oldukça iyi bir değişiklik olduğunu söyleyebiliriz.

Gücünü sekiz çekirdekli Intel Core i7-9750H işlemciden alan Omen X 2S, 16 GB RAM bellek, 512 GB SSD depolama alanı ve 8 GB NVIDIA RTX 2070 ekran kartına sahip. Omen X 2S'in diğer verisiyonda ise sekiz çekirdekli Intel Core i9-9880H işlemci, 32 GB RAM bellek, 1 TB SSD depolama alanı ve 8 GB NVIDIA RTX 2080 bulunuyor.


Temmuz ayında satışa sunulacak olan dizüstü bilgisayarın ilk versiyonunun fiyatı 3.200 dolar ikinci versiyonun ise 4.500 dolar olark belirlenmiş durumda.




Yorum yap

*