Sosyal Media
sefa

Huawei'den Yeni Çentiksiz Akıllı Telefon

Huawei yeni akıllı telefonlarını bir bir tanıtırken, bir yandan ortaya çıkan yeni paylaşımıyla birlikte teknoloji severleri heyecanlandırmaya devam ediyor. Bazı bölgelerde Apple’ı bile tahtından etmeye yetecek kadar fazla satış yaparak akıllı telefon pazarındaki yerini sağlamlaştıran Huawei, Çin sosyal medyasında dolaşan çentiksiz ekranlı yeni akıllı telefonunun orjinalliğini doğruladı.

Çin’de paylaşılan görsel üzerinde, Huawei logosu ve tamamen çerçevesiz bir telefonun ekran kısmı bulunuyor. Son yılların trendi olan çentikli ekranın kullanılmadığı tasarımda selfie kamerası ekranı sol üst tarafına minik bir yuvarlak şeklinde yerleştirilmiş. Paylaşımı yapılan görsel firma tarafından onaylandı ve yeni çerçevesiz akıllı telefonun ana hatlarının bu şekilde olacağı belirtildi.


Daha önceki haberlerimizden de bildiğiniz üzere Samsung da benzer tasarıma sahip bir akıllı telefon üretme hazırlığında. Infinity-U, Infinity-V ve Infinity-O olmak üzere üç farklı panel tasarımı üzerinde çalışan Samsung’un bu ekranlar arasından Infinity-O modelini yeni akıllı telefonu olan Samsung Galaxy A8S modelinde kullanılmasını bekliyoruz.

Bu arada yeni Samsung Galaxy A8S için tasarlanan ekran koruyucusu modeli internete sızdırılmış durumda. Aşağıdaki görsel size akıllı telefonun tasarımı hakkında fikir verebilir.


Çeşitli sızıntı sitelerinden gelen haberlere göre yeni “delikli ekranlı” Samsung modeli önümüzdeki ay içerinde (kaynak: Ice Universe) ya da en geç Ocak (kaynak: Sammobile) ayında kullanıcı ile buluşmuş olacak.

Bu ayın başlarında Samsung tarafından da doğrulanan yeni ekran tasarımı ne zaman kullanıcı ile buluşacak göreceğiz. Huawei tarafında ise gelişmeler 3 Aralık tarihinde açıklanacak. Şimdilik sadece tasarımın taslağını ortaya çıkaran bir görsel yayınlanmış durumda ancak kısa bir süre içinde yeni akıllı telefon hakkındaki detaylar belli olacak.

Akıllı Telefon modelleri için tıklayınız.


Yorum yap

*