Sosyal Media
sengul

Huawei'in Akıllı Gözlüğü Temmuz'da Geliyor (Video)

Akıllı gözlük projesi için Kore'nin ünlü gözlük markası Gentle Monster ile iş birliğine giden Huawei, yeni akıllı gözlüğünü temmuz ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Akıllı telefonların zaman içerisinde günlük hayatımızın büyük bir parçası haline gelmesinin ardından şimdi de giyilebilir teknoloji ürünleri benzer bir etki yaratmaya başladı

İlk olarak ortaya çıkan akıllı saatler ve bileklikler, analog saatlerin yerini aldı. Artık en köklü saat markaları bile akıllı saat modellerini birer birer tanıtıyorlar. Tam bu duruma alışmışken, birkaç sene önce Google tarafından denenmiş olan akıllı gözlük teknolojisinin benzer, fakat gelişmiş bir versiyonu Huawei cephesinden geldi. Baştan söyleyelim bu gözlüklerde kamera bulunmuyor ve güneş gözlüğü olarak da kullanılabiliyor.


Şirketin, Fransa'nın Paris kentinde düzenlediği P30 serisi lansmanı sırasında görücüye çıkarılan Huawei akıllı gözlükler bu yılın temmuz ayında piyasaya sürülecek.

Tek başına akıllı gözlük üretmek istemeyen Huawei, aynı zamanda stil sahibi bir ürün ortaya çıkarmış. Gentle Monster ile yapılan iş birliği sayesinde tasarlanan akıllı gözlük herkesin taşımak isteyeceği kadar güzel ve kaliteli görünüyor. Aşağıdaki videodan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.


Daha önce de belirttiğimiz gibi akıllı gözlüklerin üzerinde herhangi bir kamera ekipmanı bulunmuyor. Hem özel hayata saygı konusunda kullanıcılarını rahatsız etmek istemeyen hem de daha uzun süreli pil ömrü sağlamayı hedefleyen şirket, kamera kullanmamayı tercih etmiş. Bunun yerine, gözlüğün yan tarafına tıklayarak gelen aramayı kabul edebileceğiniz, çift mikrofonu ve hoparlörleri sayesinde gürültülü ortamlarda bile rahatça telefon görüşmesi yapabileceğiniz bir akıllı gözlük tasarlanmış.


Cihazın üzerinde 2200mAh kapasitesinde bir batarya bulunuyor. USB Type-C girişi üzerinden şarj edilebilen akıllı gözlük IP67 seviyesinde suya ve toza karşı dayanıklı olarak üretildiği için tüm hava şartlarında rahatça kullanılabiliyor.

Ülkemizdeki satış tarihi ve fiyatı hakkında henüz net bir açıklama yapılmayan yeni akıllı gözlüğün en geç temmuz ayına kadar raflardaki yerini alması bekleniyor.Yorum yap

*