Sosyal Media
yunus

Huawei Mate 30 Lite ve Honor 9X Serisi Ortaya Çıktı

Son dönemlerde yaşadığı ambargo krizi ile gündemde olan Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, alt markası Honor ile beraber yeni modellerini tanıtmaya hazırlanıyor.

Çinli sertifikasyon sitesi TENAA üzerinde görüntülenen Huawei Mate 30 Lite, Honor 9X ve Honor 9X Pro modellerine ait görseller, cihazlar hakkında yeni bilgilerin ortaya çıkmasına da neden oldu.

Yeni amiral gemisi serisinin uygun fiyatlı üyesi olarak satışa sunulacak Huawei Mate 30 Lite modelinin lansman tarihi henüz netleşmedi fakat Ekim ayı içerisinde olması bekleniyor. Honor 9X ve Honor 9X Pro ise herhangi bir değişiklik yapılmazsa bugün Çin’de düzenlenecek bir etkinlik kapsamında tanıtılacak.


Huawei Mate 30 Lite hakkında bilenen detaylar ise şu şekilde;

Şu ana kadar internet ortamına sızdırılan görsellerden yola çıkacak olursak yeni amiral gemisi serisi, tıpkı Mate 20 modelleri gibi gradyan dizayna sahip mavi renk seçeneğinin yanı sıra modele özel hazırlanan Magic Night Black ve Aurora renk seçeneklerine sahip olacak. Üzerinde 4-lense sahip bir ana kamera sistemi bulunduracak olan yeni Mate 30 Lite, dikey bir şekilde cihazın arka-sol tarafına konumlandırılan kameraların yanında bir de parmak izi sensörü taşıyor.


Teknik özellikler açısından oldukça donanımlı olması beklenen akıllı telefonun üzerinde 6.26-inç boyutunda, (1080x2340px) FullHD+ çözünürlüğünde IPS bir ekran bulunuyor. İşlemci yönünde ise henüz net bir bilgi olmamasına karşın cihazın 2.2 GHz hızına ulaşabilen 8-çekirdekli ve SoC teknolojisiyle üretilen bir model kullanacağı beklenen diğer donanım özelliklerinden.

Akıllı telefonun en çok dikkat çeken tarafı ise ana kamera sistemi oluyor. Huawei Mate 30 Lite modelinin arka tarafında 48MP+8MP+2MP+2MP çözünürlüklerinde tam 4 adet lens bulunuyor. Cihazın ön tarafında ise tam 32MP çözünürlüğünde bir öz çekim kamerası bulundurması bekleniyor. Bu arada akıllı telefonda çentikli ekran kullanılmayacağını da belirtelim.

 

Honor 9X ve Honor 9X Pro

Her iki akıllı telefon modelinin de üzerinde 6.59-inç büyüklüğünde, (1080x2340px) FullHD+ çözünürlüğe sahip ve 19.5:9 görüntü oranı benimsenen ekranlar bulunacak.

TENAA listesinde ortaya çıkan detaylara göre Honor 9X’in üzerinde 48MP çözünürlükte birincil sensör ve 2 MP çözünürlüğünde ikincil sensörden oluşan bir ana kamera sistemi bulunurken, Honor 9X Pro 48MP+8MP+2MP çözünürlüğündeki sensörlerden oluşan 3-lensli bir ana kamera sistemine sahip. Akıllı telefonların öz çekim kameralarına bakacak olursak cihazlar sırasıyla 16 MP ve 20 MP çözünürlüğünde sensörlere sahip olacak.

Listede belirtilen diğer detaylara göre akıllı telefonların en az 8GB kapasitesinde RAM belleğe ve 256GB dahili depolama alanına sahip olması bekleniyor. Gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın.

En uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri için tıklayınız.Yorum yap

*